1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено i7-7700,MB,RAM

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ARMac, 31 Март 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Како што гласи насловот, ми требаат повеќе јадра.

  i7 7700 (non-K) заедно со Deepcool Тheta 31 PWM
  Asus H110m-r
  2x8GB DDR4-2400 Kingston

  Идат само комплет. Мала забелешка на плочата, еден пин од USB 3.0 контролерот е пократок (мислам дека е на пола скршен), нејсе со плочата ради тоа иде PCI-e USB 3.2 картица со USB-C и интерен хедер за USB 3.0 (зелениот А порт е charge only) поточно еве линк.

  HTB1GfJRX5DxK1RjSsphq6zHrpXaU.jpg HTB1KzxWXZrrK1Rjy1zeq6xalFXat.jpg

  Плехче има. Се друго е беспрекорно.

  Не ги делам зошто веќе имам порачано ново комбо сосе рам за рајзен.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,323
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  13-13.5k
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Еве има понуда од еден дечко за 11.500, ако не потврди нека биде тоа цената.

  Мислам дека е коректно, може да доставам Скопје и околина со кола. Носете маска.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,678
  9,371
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Шо си се уплашил па ти до толку
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Детето ми е со хроничен бронхит.

  PS Плочата има активирано Win 10 pro клуч од ebay, не треба KMS :)
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,678
  9,371
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Проценка:
  ЦПУ: 7.000 ? Мада збунет сум троа со цениве на Интел процесориве
  Плоча: 1200
  РАМ: 2 x 1500
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Кога ќе ти бустне на 4.2 Ghz одма ќе се одзбуниш :)

  Цена 11500 ден. Контакт имбох може по карго со уплата на трансакциска. Може каргото на мој трошок еве великодушно се осеќам.

  Чекам да се изјасни @Angelkowsky , па после него @saxo98
   
  Последна промена: 31 Март 2020
  На omegaRED и Astro им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Резервиран, т.е. продаден само треба да го „шипнам“ по камион утре, со здравје да го користи членот.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...