1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

i7-4960X, GTX970, Sabertooth X79, 32GB 1600MHz, ASUS 27" монитор

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од skullmonkey, 11 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Братучед ми ја продава следнава конфигурација.
  Процесор: i7-4960X
  Матична: Sabertooth X79
  Графичка: ASUS GeForce GTX+ 970 Silent Gaming
  RAM: 32 GB (2x8 Patriot, 2x8 Crucial)
  SSD: Patriot Blaze 240GB
  HDD: 1TB WD Green
  PSU: LC POWER LC8750II V2.2 Prophecy 2 750W Bronze
  Монитор: ASUS MG278Q Gaming Monitor - 27" 2K WQHD (2560 x 1440),
  Тастатура: Мechanical keyboard CM quickfire
  Маус: ROG Sica + пад

  IMG_20191101_200331.jpg IMG_20191101_200349.jpg IMG-4d98a9aec3ad0b796c63011d7d337f79-V.jpg IMG-6b45f640ad025ba12b67f4043663c807-V.jpg IMG-9edca79b9a4a53d6d86ae6e58a717eec-V.jpg IMG-42f18382155729e2858838c37f9994b2-V.jpg IMG-cf3324dd07d7352cddf3b416c5e0e663-V.jpg IMG-d1b5255e68992433893b055366829226-V.jpg IMG-eb7fa45fda8fb80bcd2f494c8b4641d8-V.jpg Screenshot_20191104_162827.jpg IMG-95a8cdb0edcbb6654e421d489f82a4b0-V.jpg IMG-af1707e674900914577c8c0d1c1faf52-V.jpg

  Цена: 1100 евра

  пс: Јас стојам како гаранција за деловите. Исто како јас да ја продавам конфигурацијата.
   
  Последна промена: 11 ноември 2019
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...