Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

i7 3770K RX570 16GB конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

manovj

Gaining Experience
15 ноември 2014
72
73
Скопје
manovj's setup  
Processor & Cooler
i7 3770K, Hyper212 Evo
Motherboard
ASUS Z77-A
PSU
550W
RAM
16GB
Video card
RX 570 4GB
Case
Deepcool Dukase V2
Mouse
G403
Keyboard
QuickFireTK Cherry MX Blue
Audio
Siberia V2
Monitor
VG249Q
OS
Windows 10
manovj додаде нов оглас:

i7 3770K RX570 16GB конфигурација - Проценка

Се продава и се бара проценка на следната конфигурација:

CPU: i7 3770K
MB: Asus Z77-A
CPU Cooler: CM Hyper 212 Evo (купен пред 2 години) + fan
RAM: 16GB (4x4GB, 2x4GB Transcend и 2x4GB Micron)
GPU: RX 570 4GB Gigabyte (купена од gojdo пред 3 години)
SSD: Adata SP550 240GB ~16TB written
HDD: Hitachi 1TB 7200RPM
PSU: CM V550S 550W 80+ Gold semi-modular
Case: Deepcool Dukase v2
Fans: bequiet Silent Wings 3 x2 front (купени пред 2 години), random Cooler Master back

Гаранцијата на сите делови е...

Видете го целиот оглас...
 

manovj

Gaining Experience
15 ноември 2014
72
73
Скопје
manovj's setup  
Processor & Cooler
i7 3770K, Hyper212 Evo
Motherboard
ASUS Z77-A
PSU
550W
RAM
16GB
Video card
RX 570 4GB
Case
Deepcool Dukase V2
Mouse
G403
Keyboard
QuickFireTK Cherry MX Blue
Audio
Siberia V2
Monitor
VG249Q
OS
Windows 10
Цена 11.111 денари, со додаден DVD драјв
 

manovj

Gaining Experience
15 ноември 2014
72
73
Скопје
manovj's setup  
Processor & Cooler
i7 3770K, Hyper212 Evo
Motherboard
ASUS Z77-A
PSU
550W
RAM
16GB
Video card
RX 570 4GB
Case
Deepcool Dukase V2
Mouse
G403
Keyboard
QuickFireTK Cherry MX Blue
Audio
Siberia V2
Monitor
VG249Q
OS
Windows 10
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.177
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно