1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка i7 2600 и PC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CykaBlyat, 27 Септември 2019.

 1. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  343
  166
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Ако можи проценка на следните компоненти
  i7 2600 исправен само процесор без кутија и гаранција (нормално)
  2x4GB DDR3 RAM (еден стик Geil другиот Transcend,Geil-от е под гаранција)
  500GB HDD WD Caviar Blue

  PC со следните компоненти
  AMD Athlon II X2 255
  Nvidia GeForce 9500 GT 1GB POV
  1X2GB DDR2 Samsung RAM
  Foxconn A6VMX
  500GB HDD WD Caviar Blue
  DVD режач
  500W MS напојување
   
 2. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  343
  166
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Незнам дали се бамповат проценки ама итно ги продавам деловите така да
  бамп
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  343
  166
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Компјутерот продаден остана уште
  i7 2600
  2x4GB DDR3 RAM
   
 4. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  562
  352
  26 Февруари 2012
  Машко
  Цена?
   
 5. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  343
  166
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  уште нема проценка ама мое мислење е 4000ден
   
 6. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  343
  166
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
Слични теми
 1. skullmonkey
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,595
 2. kjosmofon
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,953
 3. geek22

  Менувам i7-2600

  Одговори:
  0
  Прегледи:
  324
 4. cipiripi
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  925
 5. rippermkd

  Менувам ryzen5 2600 za 2700/x

  Одговори:
  2
  Прегледи:
  443
Вчитување...

Сподели

Вчитување...