1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

i5 конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Uber-, 22 Февруари 2020.

 1. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  156
  138
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Се продава следнава конфигурација:

  Матична Gigabyte h81m-spv2
  Процесор i5 4460
  Меморија 2x 4gb ddr3 1600mhz или 2x 8gb ddr3 1600mhz
  ССД 240GB AData SU650
  Графичка Msi rx470 4gb gaming x
  Куќиште Sama Yuhui со 3 Xigmatec RGB вентилатори со контролер и далечинско со над 30 ргб модови

  Цена со 2x4GB рам 18500 денари
  Цена со 2x8GB рам 20000 денари
  [​IMG][​IMG]
   
  Последна промена: 22 Февруари 2020
 2. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  156
  138
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Сум заборавил да напишам во опис за напојувањето, ако може администрација нека го смени горе за да нема дупли пост, благодарам.

  Матична Gigabyte h81m-spv2
  Процесор i5 4460
  Меморија 2x 4gb ddr3 1600mhz или 2x 8gb ddr3 1600mhz
  ССД 240GB AData SU650
  Графичка Msi rx470 4gb gaming x
  Напојување nJoy Ayrus 500w 80+ ново 3 години гаранција
  Куќиште Sama Yuhui со 3 Xigmatec RGB вентилатори со контролер и далечинско со над 30 ргб модови

  Цена со 2x4GB рам 18500 денари
  Цена со 2x8GB рам 20000 денари
   

Сподели

Вчитување...