1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка i5 конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mihovkris, 22 Јули 2019.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Здраво дечки.
  Другар еден сака проценка на PC-то, па ако му фаќа око, ќе оди на продажба:

  CPU: i5 4440
  RAM: 16 GB Dual Channel Kingston
  MB: H97-PRO GAMER
  GPU: STRIX 980 GTX
  PSU: CoolerMaster MasterWatt Lite 700W
  Tower: CoolerMaster HAF-X

  Процесорот има некои 5 години, другиве компоненти ги има околу 3.
  Користен е генерално за гејминг.
  Слики немам моментално.
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,950
  4,186
  28 oктомври 2008
  CPU: i5 4440 - 4.500 ден
  RAM: 16 GB Dual Channel Kingston - 3.000 ден.
  MB: H97-PRO GAMER - 2.500 ден
  GPU: STRIX 980 GTX - 10.000 ден.
  PSU: CoolerMaster MasterWatt Lite 700W - 2.000 ден.
  Tower: CoolerMaster HAF-X - 4.000 ден
   
  На mihovkris и gocetan им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,210
  13,069
  23 Јануари 2008
  Манга
  PU: i5 4440 - 4.500 ден
  RAM: 16 GB Dual Channel Kingston - 3.000 ден.
  MB: H97-PRO GAMER - 2.500 ден
  GPU: STRIX 980 GTX - 7.500 ден.
  PSU: CoolerMaster MasterWatt Lite 700W - 2.000 ден.
  Tower: CoolerMaster HAF-X - 4.000 ден
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...