Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

i5 8600K, H370, 16gb Ram, NVMe...

Статус
Затворена за нови мислења.

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
no_retreat додаде нов оглас:

i5 8600K, H370, 16gb Ram, NVMe... - 21.000 ден.

CPU - i5 8600K со cooler master hyper 212
Motherboard - Gigabyte h370 HD3-CF
RAM - 2x8GB HyperX Predator @3000mhz
Storage - 240gb NVMe Kingston a2000 + 320gb WD Blue
PSU - 850W 80+gold Chieftec semi modular
Case - Modecom Oberion Black
GPU - Интегрирана, 580ката не оди со компјутерот

CPU Z Validate - Intel Core i5 8600K @ 4090 MHz - CPU-Z VALIDATOR

Компјутерот нема гаранција на ниту еден дел, сите делови функционираат безпрекорно, го добивате со...

Видете го целиот оглас...
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Компјутерот е продаден без графичка,

Графичката е сеуште достапна

XFX RX 580 8gb цена 6000 ден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.827
Членови
35.419
Најнов член
Mustafa Nebi
На врв Дно