Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

I5-6600, RX 5500XT Конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

boksata

Fast & Curious
27 декември 2017
468
768
boksata додаде нов оглас:

I5-6600, RX 5500XT Конфигурација - 28.000 ден.

Се продава комплет десктоп конфигурација составена од следните делови:
CPU: Intel i5-6600

GPU: Radeon Pulse RX 5500 XT 4GB
MOBO: MSI B250M PRO-VDH
RAM: 16GB Kingston Hyperx Fury 2x8GB DDR4-2133 CL14
SSD: Nvme M.2 Crucial P3 500GB
PSU: 500W Sharkoon SHP Bronze 80 Plus
CASE: SAMA GameStorm Bentayga ARGB Strip

Некои од деловите се нови но немаат гаранција.

Видете го целиот оглас...
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.798
4.469
Ако го даваш на делови би бил заинтересиран за процесорот.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

boksata

Fast & Curious
27 декември 2017
468
768
Графичката замемета со Asus RX 580 4GB, се друго е исто.
Цена 21 000 денари.
 
Последна промена:

boksata

Fast & Curious
27 декември 2017
468
768
CPU: Intel i5-6600
GPU: Asus RX580 4GB
MOBO: MSI B250M PRO-VDH
RAM: 16GB Kingston Hyperx Fury 2x8GB DDR4-2133 CL14
SSD: Nvme M.2 Crucial P3 500GB
PSU: 500W Sharkoon SHP Bronze 80 Plus
CASE: SAMA GameStorm Bentayga ARGB Strip

Цена 21 000 денари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.498
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно