1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка i5-4690К, Gigabyte Z87-HD3, 2 x 8Gb Kingston HyperX Beast DDR3-2400

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Astro, 24 ноември 2017.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,430
  8,907
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  • Processor & Cooler: Intel i5-4690К @ 4,5GHz 1,195v, со ваков куРлер
   [​IMG]

  • Motherboard: Gigabyte Z87-HD3
  • RAM: 2 x 8Gb Kingston HyperX Beast DDR3-2400
  Молам за проценка. Процесорот и меморијата имаат гаранција ама дискутабилно е дали можам да ја најдам.
   
  makisk, olikomerc, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,795
  3,264
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  RAM - 5K

  толку би знаел :)
   
  makisk, olikomerc и на Astro им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,430
  8,907
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Никој друг нема да се произнесе?
   
 4. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  324
  269
  26 Септември 2007
  Машко
  CPU = 7000-8000 ден
  MB = 3000 ден
  RAM = 5000 ден
  Cooler = незнам точна цена за куРлер ☺
   
  На Astro и goce03 им се допаѓа ова.
 5. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  617
  800
  25 Февруари 2016
  Машко
  230 ојра комплет
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 6. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  616
  18 Август 2016
  Машко
  CPU - 7.5к
  RAM - 5к
  MB -3к
  Cooler - 1.2 до 1.5к (дискутабилно)
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,614
  13,873
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  cpu 7.5
  ram 5
  mb 2.5
  cooler 1
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  cpu 9000
  ram 6000
  mb 4000
  cooler 1500

  16500 до 20500 некаде, или 300Е за се е фер.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,614
  13,873
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Blazho, i3 8350k nov za tie pari ima.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  Steam., shifty и на igor_igor им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,430
  8,907
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  ... ама овој е бољи :oh:

  Јас мислам процесорот за 7500 би можел да отиде со оглед на тоа дека е добар примерок, дига фрекфенција со мала волтажа
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,585
  3,529
  11 Декември 2008
  Машко
  11.800 му е малопродажната цена или 30% повеќе од 9000, така да далеку е иста цена.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,614
  13,873
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  9700-9800 prema mene, no duri i da e 11800 vredi poveke za parite. Haswell e mrtva platforma. Patem na forumov se prodava ryzen 1500x nov so 3 god garancija za 150 evrs. Za 80 evra ima b350 maticna...
   
  gocetan, Steam. и на toplel им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Проценки се за оформување некоја релативна цена, не rock-bottom. Народов е таков, и најниска да му пишеш пак и од тоа ќе гледа да спушти.
   
  На gOJDO и Dux им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...