1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено i5 4690k, 16GB RAM, Radeon Sapphire 380X

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Serko, 9 Април 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  Ako moze procenka za delovive pred da idat na prodavanje.

  -i5 4690K

  -2 x 8GB Kingston DDR3 KVR1333D3N9/8G

  -AMD Radeon Sapphire 380X

  Moze vo kombo da idat, moze i sekoj del posebno.

  072/215-477
   
 2. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  296
  545
  3 Март 2015
  Машко
  CPU : 4500
  RAM : 3000
  R9 380x 3800
   
  Последна промена: 9 Април 2020
 3. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  -i5 4690K | Резервиран до петок.
   
 4. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  i5 4690K | Продадено.
   
 5. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  Prodadeno sve, ako moze kluc.
   
Слични теми
 1. pcdownside
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  778
 2. Spawny
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  596
 3. StefAngel
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  425
 4. Astro
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,596
 5. Gappo

  Проценка Sapphire R9 290 Tri-X OC

  Одговори:
  6
  Прегледи:
  783
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...