• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

i5 4690, Fury 16GB 1866 MHz DDR3, CM 550W

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
86
174
На продажба:

  • процесор Intel i5 4690 - 3.000 ден.
  • рам DDR3 HyperX Fury 1866 MHz 4 x 4 GB - цена за 2 плочки 1.500 ден.
  • напојување Cooler Master G550M 80+ bronze semi-modular - 2.000 ден.
  • кулер за процесор DeepCool Gammax GTE V2 со RGB вентилатор - 900 ден.

ddr3 ram.jpg


GTE V2 одговара за:

Intel: LGA1151/1150/1155/1366
AMD: AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1

cpu cooler.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,101
Мислења
877,667
Членови
30,698
Најнов член
Rado
На врв Дно