1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Менувам i5 4460 за i7 4790

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од toplel, 4 Декември 2017.

Тагови:
 1. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  Менувам целосно исправен и редовно чистен i5 4460 BOX со уште една година гаранција купен од Анхоч за i7 4790. i5-ката доаѓа со стандарден кулер во оригинална кутија како од продавница. Проценка на мојот процесор е 6,500 денари. i7-ката може да има кулер и не треба да има гаранција. Предност има цената. Понуди преку порака.
   
 2. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  UP! Исто така може и i7 4770.
   
Слични теми
 1. tupacan
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,070
 2. -Ata-
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  752
Вчитување...

Сподели

Вчитување...