1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка I5-4460, 2x4 gb kingston ram , Asrock B85M Pro 3 MB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DAoliHVAR, 25 Март 2020 во 17:37.

 1. DAoliHVAR

  DAoliHVAR
  Gaining Experience

  97
  71
  18 Јуни 2015
  Машко
  Здраво, би сакал проценка за горните делови
  рамот е kingston 99U5584, точно име не знам
  Сите делови се купени На крај на 2015.
  Користено за сурфање на веб и лајт гејминг.
   
 2. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  267
  492
  3 Март 2015
  Машко
  i5 4460 - 3300
  ASrock B85m Pro3 - 2500
  Ram - 1600
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,382
  8,838
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  ЦПУ - 3000
  Asrock - 1500
  RAM - 1200
   
Слични теми
 1. toplel
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  570
 2. rippermkd

  Проценка комплет ПЦ

  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,545
 3. rippermkd
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,672
 4. StefAngel
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  766
 5. c0mrade
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  770
Вчитување...

Сподели

Вчитување...