1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено i5-4460, 16GB HyperX DDR3, ASUS H81-GAMER

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од comakot, 28 Септември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  241
  132
  23 Февруари 2017
  Машко
  Се ближи Нова Година и планирам до Нова Година да си направам еден апгрејд па ако може проченка од прилика колку би вределе деловите

  Процесор: i5-4460
  Матична: ASUS H81-GAMER
  Рам: 16GB DDR3 HyperX (2x4GB Fury/ 2x4GB Savage) мешани се но мислам нема нешто многу разлика
  Кулер: Gammax 200T

  НАПОМЕНА: Деловите не се за продажба (бидејќи сеуште ги користам) чисто ме интересира како ќе оди цената, ако не е за овде ваква тема може да се затвори
   
  На Ребро му/ѝ се допаѓа ова.
 2. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  4460 - 4k
  H81 - ~1.2k
  RAM - ~3.3k
  Gammaxx 200T - 500 den

  Мислам дека горе-долу тие се цените.
   
  На olikomerc и gOJDO им се допаѓа ова.
 3. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  се реши да го даваш RAM-от... заинтересиран сум која цена го продаваш Savage-от (ако е здрав пар 1600-ка) ???
   
Слични теми
 1. omegaRED
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,546
 2. Oktar
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,019
 3. omegaRED
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,286
 4. MasteR_#0
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  759
 5. gOJDO
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  953
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...