1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

i5 3330 и 2х4G DDR3

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од OldSchoolPvP, 12 Јули 2019.

 1. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  Ке ве замолам за проценка на следниве компоненти. Гаранцијата на истите е истечена, купени почеток на 2014 година. Работат без проблем.

  Intel core i5-3330 @ 3GHz ( LGA 1155 )
  4GB DDR3 Kingston HyperX Blu / 1600MhZ
  4GB DDR3 Kingston HyperX Red / 1600MhZ
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  3800
   
  На OldSchoolPvP му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  На продажба

  Рамот 2те плочки заедно - 1500 ден.
  Процесорот - 2000 ден.
   
  На gego, Nomad, SiPy` и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
 5. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
 6. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  469
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
  Рамот да го резервирам?
   
 7. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  Рамот 2те плочки заедно - 1500 ден. Рамот продаден

  Останува процесорот на продажба
  Процесорот - 2000 ден - 1700 денари
   
  На borcep и gocetan им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. CyberTm
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  957
 2. zipi123
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  187
 3. dekomote
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  444
 4. CyberTm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  440
Вчитување...

Сподели

Вчитување...