• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

i5 2400 + Lenovo IH61M + 2x4GB DDR3 RAM

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,080
1,353
Скопје
Се продава комплет од процесор, матична плоча и рам. Компонентите се во исправна состојба со неколку забелешки.
  • Бидејќи матичната е извадена од Lenovo ThinkCentre Edge E71, IO Shield-от е на самото куќиште, такада тоа го немам.
  • HD Audio конекторот (за слушалки и микрофон) за на предниот панел на куќиште е различен од обичните, меѓутоа истото е решено со адаптер од 2.36$. кој го добивате во сетот.
  • Еден од двата PCI-Express x1 слотови на матичната е нефункционален
Цената е 4500 денари, а ја имам формирано вака:
Процесор - 1800 денари
Матична плоча - 900 денари
рам - 1800 денари
mb.jpg ra.jpg
 
Последна промена:

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
379
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Ako prakjas Po kargo, zemam.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,287
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно