Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

i3-9100 stock cooler + Motherboard Gigabyte H310M H 2.0

Статус
Затворена за нови мислења.

theKatmer

Gaining Experience
10 јули 2022
97
110
theKatmer додаде нов оглас:

i3-9100 stock cooler + Motherboard Gigabyte H310M H 2.0 - 7.000 ден.

Компонентите се користени околу две години, во главно за сурфање и продуктивност но понекогаш и за играње на FPS игри.
Немаат никаква маана и се одржувани добро, чистени редовно и никогаш не биле запоставени.
Температурите достигнуваат околу 55°C на максимален оптовар во мојата конфигурација, продавам поради надоградба.
i3-9100 - 4500ден.
Motherboard Gigabyte H310M H 2.0 - 2500ден.Видете го целиот оглас...
 

theKatmer

Gaining Experience
10 јули 2022
97
110
Цената е намалена на 5500 комплет за двете компоненти.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.258
Мислења
977.577
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно