• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено i3 4170 @3.7GHz и CM Hyper TX3 Evo

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
81
161
Продавам:

 • Процесор i3 4170 заедно со неупотребуван сток кулер и оригиналната кутија.
  Цена 2.000 ден.

i3_4170.jpg

 • Cooler Master Hyper TX3 Evo universal tower кулер заедно со целосен хардвер за монтирање на сите сокети и рамка за втор вентилатор за push-pull сетап.

  Одговара за LGA 1366/1200/1156/1155/1151/1150/775;
  AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1.

  Цена 500 ден.

hypertx3.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
81
161
Кулерот е продаден, процесорот останува на продажба по цена од 1.700 ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,696
Членови
28,228
Најнов член
Nikojsi
На врв Дно