• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка I3 3570,Матична H77,рам 12 гб

 • Ја почнал/а темата
 • #1

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
599
474
Ако може проценка пошто ке мењавам деновиве нова платформа па планирам да го дадам процесорот, а во едно може и комбо со матична H77 Foxconn и 1x4 GB ram и 1x8 gb рам

1x Матична Foxconn H77MXV(-D)
1xRam Kingston 99U5471-030.A00LF DDR3-1333 8GB
1x Kingston 99U5474-037.A00LF DDR3-1600
1x QuadCore Intel Core i5-3570, 3700 MHz
 

Атачменти

 • 66.1 KB Прегледи: 40
 • 72.9 KB Прегледи: 39
 • 98.6 KB Прегледи: 38
 • 139.6 KB Прегледи: 36

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,901
11,237
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Матична - 800 денари
РАМ - 1500 денари парче
CPU - 1500 денари
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,901
11,237
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
 • Ја почнал/а темата
 • #5

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
599
474
Чим ја земам новата платформа ке оди на продажба дали рефус или комплет
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
599
474
Матичната и процесорот продадени останати се уште рамот

Kingston DDR3-1333 8GB -1500 Ден
Kingston DDR3-1600 4GB-1200 ден
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,682
Мислења
862,299
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно