• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

i3 10100f Нов

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
391
866
Битола
Се продава процесор нов земен од Анхоч со гаранција 36 месеци.
Поради финансиски неспособности истиот се продава.Прашано во анхоч за враќање но требало да го чекам 1 месец на сервис..
Процесорот не е користен но кулерот се постави на H81 матична за тест на мстичната а со тоа се размачка само пастата.
Цена -5200 денари.
16147323022261491348902167657706.jpg 16147323398706051646921732754728.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,564
Мислења
846,623
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно