Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

I-pod

Статус
Затворена за нови мислења.

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.882
143
Neveruvam deka vo sekojdnevniot zivot barem ednas ne ste go slusnale izrazot I-pod.Siguren sum deka dobro znaete za sto stanuva zbor.I-pod e amerikanski proizvod koj go proizveduva kompanijata Apple.Seto ova zapocna pred nekolku godini.Apple dobi idea da sozdade ured za slusanje muzika koj ke bide popularen i mnogu lesen za upotreba.Otkako go pustija vo prodazba prviot I-pod toj ja zdogleda svetlinata na svetot.Stana tolku popularen taka sto vednas pocna da se prodava i nadvor od SAD.Prvite I-pod verzii imaa slaba memorija no vo rok od nekolku godini memorijata dostigna do fantasticni 80GB.Na primer tolkav e mojot hard disk.Cel kompjuter na I-pod.Vo pocetokot sluzese samo za slusanje muzika no potoa mu se prodolzija moznostite da stavate sliki i gledate video preku I-pod video.Postojat razni modeli na I-pod tie se podeleni spored potrebata i moznostite.Se povrzuva preku USB kabel i sovrseno se sinhronizira so I-Tunes pleerot.Negovata baterija e dosta trajna i moze da izdrzi i 12 casa rabota.Fantasticno neli?Dokolku ste zainteresirani za ovoj vid pleer mozete da otidete vo Apple Store vo GTC Skopje da se informirate.:D
ipod_photo.jpg
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
iPod-от навистина го револуционираше начинот за слушање музика.
Уред со навистина добар квалитет, и до некаде прилагодни цени. 260$ за 30gb iPod со екран мислам дека вреди... или пак 85$ за iPod shuffle 1gb.

Во секој случај добра работа од страна на Apple. Следното нешто iPhone - единствено најголем страв доколку би го имал телефонот е од паѓање и гребење на мониторот, но дали има потреба од таков страв ќе видиме.

iPod rox!
 

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
Super e. Jas imam I-pod video od 60 Gb. Mozis da slusas muzika, da cuvas sliki, pa duri i da gledas film. Normalno prvo treba da go konvertiras vo soodvetniot format. Mozi ke go platis mnogu ama vervajte deka vredi.
 

Andrej

Intern
11 април 2007
24
0
I-pod e najdobriot mp3 pleer. Ke si zemam eden I-pod so video.
Samo ne znam koga.:))
 

Dark_Crow

Intern
10 април 2007
89
0
www.myspace.com
I-Pod е стварно е добар... највише ми се допаѓа минималистичниот дизајн кој навистина го прави апаратчето најдобар во цел свет..
Само што цената е малце проблем за земјите како што сме ние...
 

VLAD

Intern
24 јуни 2007
27
0
Imam iPod video 30 g, i shuffle prva generacija. Mislam deka deckite od Apple treba da dobijat nekakva nobelova nagrada za kreativnost. U vreme koga sve e tolku monotono i uniformnirano, da napravis nesto kako iPod , treba da si genie. Bravo za Apple.
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Jas imam mp4 pleer od 1gb (malku e ama mi gi sobira site omileni tracki:rolleyes: )... dali e toa isto sto i I-pod??? :pPP
 
10 мај 2007
33
4
Нова генерација

Се шушка за нова генерација, која ќе биде промовирана на 5 септември.

Едвај чекам да видам што-како ќе биде, култот кон сопствените продукти и возбудата на откривањето многу ја сакам кај Apple-овци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.096
Мислења
974.499
Членови
35.404
Најнов член
altin
На врв Дно