• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

I-Pod Classic 80GB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mitash

Intern
8 мај 2007
120
6
Гевгелија
mitash's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 1600 six-core
Motherboard
MSI Tomahawk B350
Storage
SanDisk 240GB SSD Plus
PSU
Cooler Master Real Power 550W
RAM
16GB DDR4 2400MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB
OS
Windows 10 x64
Zdravo, imam Ipod Classic od 80GB. E sega, probav da stavam nekoi igrici, na nas "balkanski" nacin ama nekako ne mi uspeva. Kolku sto vidov, ipod-ceto e 6-ta generacija. Prijatelceto google mi najde firmware-i za flesuvanje za da mozat da se igraat piratski igri, ama za prethodnite generacii koi ne funkcioniraat na ovoj. Prasanja:

1. Se razgovara na forumov za piratski softveri?? Ako ne, admin izbrisi go postov!!
2. Dali postoi uopste piratski firmware za 6-generation i kolku e toj siguren?(ne sakam da go "sprzam" pleerot)
3. Dali postoi nekoj drug nacin na stavanje na igrici osven preku i-tunes??

Blagodaram, Mite.
 

ATRAC3

Intern
2 мај 2008
31
1
Ама види прво дали е поддржан. Ако е од последната генерација ќе го зафркнеш. Иначе ја имав iPod Color 60GB, маки измучив додека го стаив rockbox-от. Види најди го програмчето Rockbox Utility и тоа автоматски го средува сето тоа, зашто рачно е малку покомплицирано. Барај го на гугл како rbutilqt-v1.0 па пиши шо си напраил. Плус поддржува видео, игри од Game Boy и што не...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,567
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно