1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

И како ви изгледа !? - (:My First Cartoon Animation :)

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од stole_pesov, 14 Јули 2011.

 1. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
  4 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 2. Stingbad

  Stingbad
  Баниран/a

  91
  6
  30 Септември 2009
  ...bad gay  :))
   
  1 person likes this.
 3. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008

  Stupid think are always funny ...
   
  1 person likes this.
 4. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,406
  350
  19 Април 2010
  Машко
  хаха, интересно е.. т.е. самата stop motion техника е интересна.. направи подолго клипче.. јас имам неколку.. можеби ќе ги ставам и јас.. :) rep+
   
 5. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  хахах.. :bravo: реп+
   
 6. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,951
  2,922
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Хахаха, јако е нема шо
   
 7. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008  Фала .... :D позз
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,033
  1,641
  30 Мај 2010
  Екстра, а следен пат кога ќе правиш, прави го со 5 до 10 фрејма во секунда. Многу подобро ќе се движи.
   
 9. online-ever

  online-ever
  Intern

  4
  0
  11 Јули 2011
  Не е лошо,добро е.
   
 10. swan

  swan
  Intern

  53
  1
  5 Јуни 2008
  Женско
  супер е само за нијанса да е поспоро
   
 11. PetarPan

  PetarPan
  Intern

  4
  0
  11 Јануари 2011
  Lepo je ovo, ovo si radio stopmotion... Probaj sa nekim programom kao sto su Flash ili ukoliko zelis nesto naprednije Blender, 3dMax, Cinem 4d... Pozz
   
 12. mercury

  mercury
  Intern

  39
  12
  20 Јули 2011
  Интересно е, само намали fps оти 5 пати го вртев клипот да видам што се случува во детали.
   

Сподели

Вчитување...