1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено HyperX периферија

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Rikimaru, 13 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Здраво дечки,

  Ќе ве замолам за проценка на следниве HyperX mouse и тастатура коишто си доаѓаат прописно со гаранција и пакувања (ве молам за индивидуална проценка и како комбо коешто секако ќе дојде поефтино):

  1. Mouse -- HyperX Pulsefire Core RGB Gaming Mouse
  Pulsefire Core RGB Gaming Mouse | Hyperx
  - Зачуван како нов со гаранција до 18.07.2020. Редовно чистен без мани и гребнатнинки. Моментално чини 2000 денари клуб цена во Сетек:
  Kingston HyperX Pulsefire Core RGB Gaming Mouse - Gaming Mouse

  2. Тастатура -- HyperX Alloy FPS Pro со оригинални Red Cherry MX свичеви
  Alloy FPS Mechanical Gaming Keyboard | HyperX
  - Гаранција до 18.07.2021 (една година повеќе од маусот). Редовно чистена меѓутоа со неколку гребнатинки помеѓу копчиња поради инцидент којшто вклучуваше дете без надзор (единствено оваа козметичка мана, се друго си функционира совршено). Моментално чини 4300 или 4800 денари клуб цена во Сетек (имаат две СКУа со различни цени не знам која им е точната):
  Kingston HyperX Alloy FPS Pro

  Маусот и тастатурата се одлична изработка коишто си функционираат прекрасно и ме служат секој ден. И во работа и на око се гледа дека се квалитетен бренд користен од професионални гејмери којшто ќе трае долго време. Се менуваат само бидејќи решив да се префрлам на безжична периферија. Ако не ги продадам ќе ги чувам и користам.

  Повелете imgur галерија слики од маусот, тастатурата (и гребнатинките -- белите точки помеѓу свичевите се ронки нешто не ги дувнав), пакувањата и гаранцијата:

  HyperX
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,864
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1. 1400
  2. 3000
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,028
  1,541
  25 Јануари 2008
  Машко
  1. 1.400
  2. 2.800
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Ви благодарам за проценката. Маусот и тастатурата одат индивидуално на продажба по следнава цена:
  Маус: 1400 ден.
  Тастатура: 2800 ден.
  Комбо mouse+KBD: 4000 ден.

  Молам администратор да го смени префиксот во „Продажба“.
   
  Последна промена: 14 Февруари 2020
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
 7. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Нови цени:
  Маус: 1300
  Тастатура: 2600
  Комбо: 3700
   
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
 9. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Викендашка full периферија понуда:
  IMG_20200221_212122.jpg
  1. HyperX mouse +
  2. HyperX KBD +
  3. Genesis Argon 200 Headphones (тотално исправни малку користени) +
  4. Large 80cm x 40 cm MousePad (малку користен заменет со друг)

  Вкупно 4000ден.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Тастатурата продадена. Преостануваат:

  HyperX mouse одлучно зачуван: 1300ден.
  Слушалки Genesis Argon 200 тотално исправни: 300ден.
  Large 80cm x 40cm MousePad сосема малку користен: 400ден.

  Комбо за сите три: 1800ден.
   
  На TONI96 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Продадено се освен маус. Маусот како нов. Финална цена:

  1300 ден.
   
 12. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Нова цена: 1200 ден. Gaming-grade одлично зачуван маус со преостанати 6 месеци гаранција.
   
 13. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Нова цена 1100 ден.
   
 14. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Нова викендшка цена од 950 денари, после тоа, маусот се враќа на иста цена.
   
 15. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  820
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Продадено се. Може да се затвори темата.
   
Слични теми
 1. TylerMkD
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  3,091
 2. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  2,802
 3. MasteR_#0
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  764
 4. MasteR_#0
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  244
 5. Fatal1ty_
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  384
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...