• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HyBRiD_PiNG

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Супер идеја да се направи вакво нешто ;)
Би те замолил повторно да го провериш фајлот бидејќи јавува грешка при отворање од типот "Executable 'C:\*****\HyBRiD_PinG.exe' had the following unrecoverable error: unable to open ИН"
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Ќе работи ли програмов за проверување на конекцијата на интернет, а не мрежата
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Работи да за било која конекција на која е регистриран адаптер на вашето пц, минимум мрежна картица ви е потребна за да може да проверувате
стабилност на вифи и ентернет а + адаптер за интернет за интернет нормално само да видам што е фркава што не сака да работи зашо кај мене работи.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Патем може ли да ми пратите слика од грешката која ја јавува.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Сега видов дека има уште еден проблем на кој што паѓа апликацијата ама работи и без тоа така да нп.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
bi sakal da go probam, za da ja proveram internet konekcijata, ama nemam mrezna, modemot (koristam kabelski internet) mi e na usb
 

burglar

Intern
27 август 2007
19
0
www.skopjewifi.com
Одлично :bravo:

Само едно прашање зашто го детектира на старт FireWall-от дека сака да се закачи на следнава адреса:

Remote Name : crl.thawte.com
Remote Address : 199.7.51.190
Remote Port : 80 (HTTP - World Wide Web)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно