• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,544
708
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,300
29,302
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
DXO Mark....кога ќе отиде во GSM Arena ќе знаеме.
 

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
256
215
Скопје
Дали некој од вас може да ми предложи сервис за Huawei што врши промена на батерии, се работи за Huawei nova 4 модел?

Телефонот е на другарче, и он прашал во Ледиком но немало батерии за овој модел.

ПС: Кој е официјален сервисер на Хуавеи за Македонија?
 

389mk

Intern
16 јануари 2020
22
18
Дали некој од вас може да ми предложи сервис за Huawei што врши промена на батерии, се работи за Huawei nova 4 модел?

Телефонот е на другарче, и он прашал во Ледиком но немало батерии за овој модел.

ПС: Кој е официјален сервисер на Хуавеи за Македонија?
Промограм
023111110
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,058
712
Gspace имам p40lite супер е

Испратено од JNY-LX1 преку IT.mk форум апликација
најмногу ми треба GMAIL
пробувам да инсталирам Gspace на П40 лајт,ми го покажа како Хонор 8,неможе да финишира со ГМАИЛ.
пробав да се логирам но еве го врти...

еве да едитирам...ок е со Gspace

фала
 
Последна промена:

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
409
267
Skopje
Ме интересира Honor 20 да не има проблем со google maps ? Бидејки татко ми го купи специјално за тоа во кола за навигација - ама уште не го отпакувал ...
 
18 септември 2020
77
50
најмногу ми треба GMAIL
пробувам да инсталирам Gspace на П40 лајт,ми го покажа како Хонор 8,неможе да финишира со ГМАИЛ.
пробав да се логирам но еве го врти...

еве да едитирам...ок е со Gspace

фала
APK pure, преку АPK пробај да го инсталираш Gmail. Доколку не ти успеј, тогаш само преку пребарувач.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,300
29,302
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Huawei p40pro (auto/nostalgia/wide) Отошничко езеро - с.Отошница, Ранковце
Сум слушнал дека Huawei имаат добри а на некои модели страшно добри RAW фотки, ако знаеш да чепкаш во снапсид, или лр, а може и RAW без едит онака скроз, ќе ти биде тешко да постираш во темава?
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,504
1,435
Drachevo
Ај јанасана, америве на мака, не знаат на шо да се повикаат овајпат за да го банираат и Хонор


ај анкл Џо ќе пресечи, ќе речи доста со овие банални кинески телефони, прашањето е банално веќе, ако не веруваш дека кинеските телефони се закана ти си фашист.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,300
29,302
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ај јанасана, америве на мака, не знаат на шо да се повикаат овајпат за да го банираат и Хонор


ај анкл Џо ќе пресечи, ќе речи доста со овие банални кинески телефони, прашањето е банално веќе, ако не веруваш дека кинеските телефони се закана ти си фашист.
Не менува многу, секако , Huawei не само што не напредна во камера, него и downgrade направија со P50P.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,300
29,302
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
1. иПхоне сем ночот има комплетен производ, Huawei не

2. иПхоне 12 vs 13 > 1/2.55" > 1/1.87" 1.4um > 1.7um, OIS > Sensor shift

3. иПхоне не се лидери во камера веќе неколку години, споредба прави со Xiaomi/Samsung, па дури и Vivo. P40 pro има значајно подобра камера.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,504
1,435
Drachevo
IPhone 11 i 12 e скоро истата камера, 13 не е излезен. Немаш појма колку просечни слики вади 11/12. Со таква камера тешко дека може да биде комплетен премиум производ.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,300
29,302
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
IPhone 11 i 12 e скоро истата камера, 13 не е излезен. Немаш појма колку просечни слики вади 11/12. Со таква камера тешко дека може да биде комплетен премиум производ.
Јас имав иПхоне 11, сем Mi Note 10, иПхоне 11 ги тепаше сите тогашни камери (Pixel/Samsung/Xiaomi) а и Huawei во нормално осветлување.

Ти праша за напредок, ете кај 13 има.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,504
1,435
Drachevo
Јас имав иПхоне 11, сем Mi Note 10, иПхоне 11 ги тепаше сите тогашни камери (Pixel/Samsung/Xiaomi) а и Huawei во нормално осветлување.

Ти праша за напредок, ете кај 13 има.
Може да се потсетиш, сликни пак некоја слика со 11ка. Детали како телефон од 200 евра.
 

kolesk

Gaining Experience
6 февруари 2016
143
107
Која мобилара би ја препорачале за промена на батерија? Се работи за huawei p9 lite. Знам дека е стар телефон, но за ало/ало и форуми добар е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,534
Мислења
858,860
Членови
29,936
Најнов член
toonin111
На врв Дно