1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  Другар, тројца од форумов зедоа Mix2 на попуст, едниот расипан беше. Xiaomi квалитетот е toj.
   
 2. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  850
  415
  10 Април 2011
  аа другар чим така тогаш извини у право си.
   
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  Lumia 1020, телефон од 2013та со вистински 40MP. Денес ќе биде топ 5 камера ако се освежи софтверот.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,632
  4 Септември 2008
  Одличен аргумент. За другиот BS што го изнакажа не вреди да се дискутира.
   
 5. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  262
  13 Март 2015
  Машко
  ќе го земам најверојатно, ќе видиме
   
  Happy, gremlin и на psyside им се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,632
  4 Септември 2008
  Пиши како ќе иде
   
  На viktorce и gremlin им се допаѓа ова.
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  Не кажа ништо за 9X, Notch lessdesign. Нешто што не му успеало ни на Самсунг ни на Апла.
   
 8. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,258
  549
  21 Јуни 2010
  Wellness советник

  View: https://youtu.be/D1GF7bTxv20


  Еве видео да знаеш до кај се Хаваи.
   
  На viktorce и Маша им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,632
  4 Септември 2008

  Поп ап камери, тоа не го рачунам за успех, под екран од друга страна е тоа што се бара.
   
 10. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  262
  13 Март 2015
  Машко
  Има напредок добро е.
   
 11. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  434
  343
  1 Февруари 2017
  Машко
 12. kamenko

  kamenko
  Intern

  100
  23
  3 Јануари 2011
  Super e Redmi-to 9S,samo mu fali NFC.
   
 13. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  839
  12 Април 2013
  Машко
  вчера тек приметив од последниот апдејт ми го снема widgates(п30 про) друг има проблем?
   
 14. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  850
  415
  10 Април 2011
  note 9 i note 9 pro imaat.
   
 15. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,258
  549
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Не апдејтирам EMUI 9 за мене е врвот.

  Обично ако има баг пуштаат наредниот фен Fix.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,632
  4 Септември 2008
  Huawei P40 Pro+ review

  Mother of god! дали е ова нормално, пратете ја low light сликава, огромна разлика vs P40 pro (софтверот е апдејтуван) ова нема стигање оваа година најверојатно. Noise reduction, without noise reduction.

  [​IMG]
   
  На Ile sopov, DarkoV, Gecas12 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 17. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,258
  549
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  A замисли да имаше google play store.

  Мислам дека ајфон 12 има шанси да се приближи во комбинација на голем сензор и deep fusion ама сепак Хуавеи се по зрели кога се во прашање големи сензори.


  Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 10 Јуни 2020
 18. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,384
  1,016
  1 Јуни 2016
  Како се пукаат игрици на P40 без google play services?
   
 19. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  181
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
 20. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,258
  549
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Appmirror и слични.

  Mate40 сериите ке добојат апгрејт во зум камерата со повеќе мега пиксели. Незнам каде уште без ултраширока предна и 8mpix зум леќи.

  Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
   
 21. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,258
  549
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 22. Mechanic

  Mechanic
  Intern

  58
  16
  2 Мај 2016
  На Huawei p9 EVA-L09 откако си направи апдејт на EMUI 5.0.4 прекина да работи Google Play Store (install core Gms packages to use Google Play Store Ми јавува кога кликам да се отвори).
  Пробав преку Google installer 3.0 да ги инсталирам, ама еве го цел саат врти на прв чекор со Google account manager.
  Совет како да го оправам најлесно?
   
 23. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  32
  8
  1 Мај 2018
  Машко
  Ve zamoluvam za pomos na p20, lite prednata kamera ne mi funkcionira dolg period, mozam da kazam uste koga go zemav nov pred 2 god, sega za mislenje ve molam sakam da preminam na p30 pro, no neznam dali ima nekoj nedostatoci I problemi otkako imaat zabrana, od play store iskreno znam, deka toa e poslednata serija, koja e so vklucen play store aplikacija, no kako e se apdejt, e I samiot telefon dali vredi da se podnovam ili da razmisluvam za Samsung s10, ve pozdravuvam, i vi se zablagodaruvam.
   
 24. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,822
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  На мајка ми и го средив телефончето, штом го запалив, штом се логирав, одма се симна последниот OS 10ka. Мене ми остави позитивен впечаток телефончето и камерата е пиц пец.
   
  На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  32
  8
  1 Мај 2018
  Машко
  Mislis na p30 pro taka ili za Samsung s10 poz


  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...