1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  :)
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,170
  3,889
  5 Декември 2009
  Машко
  Некој од т мобиле да има добиено Android 10 на P30P?

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 3. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,729
  1,194
  16 Јуни 2010
  Машко
  Не сте ми јасни со вакви ставови во 2020, ама вие си знаете. А да немало потреба од апдејти за телефоните, не би ни постоеле, нити Apple нити Google не би се замарале со нови верзии кога се ви работи без проблем.
   
  На NikolovskiM, Иванчо, Маша и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  919
  629
  11 ноември 2015
  Машко
  Да не случајно на некој му се наоѓа за Nova Smart Флет кабел комплет со усб?
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Невидени небулози се пишуваат на ит форуми, туѓ срам ме изеде.
   
  На Sukhoi и cipiripi им се допаѓа ова.
 6. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Колку општо зборуваш. Има испеглани апдејти како што има и сТрање апдејти. На аппле му требаат 6-9 месеци да испегла нова верзија на иос, што останува за другите со 5000 пати помал буџет како Xiaomi. Јас споделив што се случи со андроид 10ка на два хуаеви мидрејнџери, на некој ќе му користи.
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,185
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Дур не видам подобрување во камерата или нешто што би ми користело во реален живот тогаш да.

  Друга работа, апликации треба да прештелувам, има шанса да не работат.

  3 - то со батерија има шанса за проблеми.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 7 Март 2020
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Некој не си ја земал терапијата денеска. Ова за GSM Arena е very good detail, изгледа нов рецензер е, не знам како добил зелено светло да го каже ова, брука.

  Иначе најверојатно се работи за ран софтвер, не може волку лоша камера да има телефонов, ова е 50$ левел.

  [​IMG]
   
  На NiceNaumoski му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  @DelphiUser @Happy

  Што бидна со дупкиве? нели Huawei беа ѕверови со ноч на средина, а Samsung беа катастрофа со punch hole?
  Screenshot_58.png
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Си смешал нешто, немам коментирано ночеви. Иначе малку грдичко ова е, но може да е уникатно па.
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,161
  715
  12 Април 2013
  Машко
  always on display нема ли опција нотисфикациите да ги покажува во боја на про п30?
   
 12. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,403
  1,866
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  на EMUI 9.1 немаше сега и на 10-ка мислам дека нема но не можам да кажам со сигурност дека последната верзија има бидејќии "ветија" дека на нареден апдејт тоа ќе го средат ...
   
 13. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,185
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  И прошла година P30pro имаше ноч со една камера. М30pro е репер за функција пред дизајн. М40п незнаеме што ке биде.

  Оваа година дека се две преминаа на дизајнот од Самсунг. За P40pro исто ми е дали е нож или пунч пошто единствена функција се камери и нема сензори други.

  Поентата ми е функцијата над изглед. Другото се крие лесно. За видеа и текст ми сметаат и двата типа на решение.

  Мада се навикнав на ќошовите да имам батерија и сигнал нотификација. Вака од страна да се камерите се некако не асиметрични.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 26 Март 2020
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Huawei P40 Pro review

  Искочи P40 серијата, иако на презентацијата делуваше супер импресивно, на тест не е така. Главната камера изгуби од S20U, додека зумот беше најдобар преку ден, навечер е блиску. Широката камера убедливо најдобра во темница.

  Се ќе се знае за некои 2 месеци, сега за сега овие 2 камери се со најголем потенцијал.

  Huawei Announces P40, P40 Pro and P40 Pro+: A New Generation of Cameras

  Screenshot_65.png
   
  Последна промена: 26 Март 2020
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 15. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,403
  1,866
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Горе само една поправка на табелата, P40 има 6.1" 60Hz екран.

  Ок апгрејд од P30 серијата но нивниот хуавеи сервис сеуште не е комплетен, ќе биде интересно кај нас кој ќе го купи и како ќе го користи.
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Aко има опција да се инсталира playstore, после 2-3 месеци со сите апдејти кога ќе се знае кој е кралот оваа година, може да се земе. Се чека и OP8 оваа година, IMX689 не е шала.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Да има опција на iPhone за Play Store, ќе се знае кој е кралот. :D

  Инаку разочаран од дизајнов, punch hole дисплеј бе...
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Не само што има punch hole, кој веќе е далеку подобрен кај Samsung, (со единечна камера) него е далеку поголем дури и него кај S10 плус што беше, сепак јас сум спремен да патам ако има најдобра камера :D :D
   
 19. architect

  architect
  Unstoppable

  1,961
  2,342
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,185
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  1. И S20U во бета фаза имаше тиња камера така што финалната верзија ке биде нормално подобра.

  2. За видео се послаби од самсунг/ајфон, мате40 сериите со нов чипсет ке донесат ваљда 8к и подобри 4к перформанси.

  3. За портрети п40про е на врвот.

  4. Предна камера доби аутофокус (само ајфонот нема), со што се поблиску до самсумг за квалитет.

  5. Задржаа IR blaster yey.

  6. Го кикнаа џекот дури и кај p40. Менувам табор за Асус + LG не се трпи веќе. И Нокиа што не извадат некој бесен ѕвер.


  Очекував: x2 ultra широки леќи и 2 телефото леќи, аутофокус на предна леќа и ултра широка предна леќа. Стерео звучки + таа технологија за слушање преку стакло ама укакаа и цената им вришти.

  Huawei P40 Pro review  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На darknessdimi му/ѝ се допаѓа ова.
 21. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Камериште ќе има гром. Ама се му е џабе без гмаил.
   
 22. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  384
  335
  7 Јули 2013
  Машко

  Па и не се толку послаби.
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  1. Читај што напишав на крај, дека за 2 месеци ќе се знае кој е кој, затоа што е рано за 2-та бренда.

  2. И за видеа е рано, според некои работи кои ги видов, за видеа поготово у темница во моментов Find X2 Pro е кралот, а после него иПхоне. Ако го ставиш S20U на статив, да исклучиш EIS, уплиш 8K и снимаш интервју на пример, прилично game over е за другите, ама тоа не е баш практично.

  3. Портрет мод не е потребен кај телефониве, не кај P40/Ultra, имаат гигантски сензори кои секако прават неверојатен depth.

  4. Предни камери за цурите на Инста

  5. Мех

  6. Нормално, LG не би земал, амоледите на LG се мизерија, сепак за добра камера се трпам, ќе се знае за некој месец кога ќе се испеглаат тазе исфрлените уреди.
   
 24. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  384
  335
  7 Јули 2013
  Машко

  Некој: „Ама самсунг ќе има уште апдејти“
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008

  Еве го другиот некој, :oh:  On, killer зделка

  Honor 30S goes official with Kirin 820 5G SoC, four cameras
   
  На boriseto му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...