1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Они направија своја верзија од андроид, ама џабе им е без google spy services. Не може да успее надвор од Кина и Русија. Остатокот од светот е навлечен во доброволно испраќање на своите персонални податоци на циа.
   
  На Tomashevski.Aleksandar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,327
  1,788
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Точно затоа сега ќе можеш да бираш дали твоите информации ќе ги добие циа или кина :)
   
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Aсполутно. Човек секогаш треба да има избор.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Искрено Кина за Македонија има мисија Silk Road, а Америка да ги почастат соседиве откако ке исцедат се што е македонско. Па сега ти види кај сакаш да ти одат информациите.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  https://www.gsmarena.com/honor_v30_pro-review-2056.php

  Не сум импресиониран, сликите во ниска осветленост не се тоа што мислев. Не би го препорачал како што мислев претходно.
   
 6. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  +1 дека не го бива.

  Nova 6 5G од друга страна има надеж.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  P10 од Андроид 7 на 9 (емуи 9.1). Го држев што е можно подолго на фабричкиот РОМ, оти сметам дека фабричкиот ром најчесто е најисполиран.
  На мое изненадување батеријата ко да е значително подобрена. Како што вадев 2 дена со штедење батерија, сега вадам 3.
  Најмногу смета што за рестарт и гасење сега треба power копчето да се задржи 5-6 секунди наместо 1.
   
 8. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Како ти се свиѓа EMUI во однос на предходно што си користел?

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Претходно беше миуи. Ја не гледам разлика некоја, лагдроид си е лагдроид, многу се слични. Кај LG андроидот маце е пооригинален од другите андроиди и можам да кажам подобро организиран.
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Земи S10/OP7 и ќе видиш што е андроид.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  290
  318
  7 Септември 2010
  ^
  За ОП7 се сложувам, а посебно за ОП7 Про или 7Т поради 90Hz екранот.

  Sent from my Oneplus 7 Pro GM1910 using Tapatalk
   
 13. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Веројанто следниот ќе биде. Ај ти земи LG.
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Зошто би правел downgrade?
   
 15. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  194
  101
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  1. Менуваш телефони.
  2. Не мора да значи дека ќе биде downgrade. G8/V50 се тука негде во спекс со сите други премиум телефони. Но види андроидот каков е, претпоставувам не си користел.
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Зборам од аспект на софтвер, LG новиот UI е копија на One UI
   
 18. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 19. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Значи е топ.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Солиден со многу малце апдејти. Ерата на LG телефони заврши негде со V20. Беа на самиот врв со G2.
   
 21. davor_gjurcinoski

  davor_gjurcinoski
  Intern

  10
  4
  27 Декември 2019
  Машко
  Имам honor 8x, само што добив андроид 10 апдејт. За мид рејнџ телефон од 2018 не е лошо

  Испратено од JSN-L22 преку IT.mk форум апликација
   
  На mkgunner и Krk198 им се допаѓа ова.
 22. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  166
  172
  14 Септември 2016
  Машко

  На кој оператор си?
   
 23. davor_gjurcinoski

  davor_gjurcinoski
  Intern

  10
  4
  27 Декември 2019
  Машко
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  75
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  Помеѓу Mate 20 Lite,P30 Lite и P20 кој се исплати најмногу да се купи моментално?
  Камерата не ми е најпресудна,доволно ми е да прави нешто над просекот слики, повеќе ми треба батерија,добар екран и перформанси...
   
 25. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  P20
   

Сподели

Вчитување...