1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. AFI1990

  AFI1990
  Intern

  2
  0
  12 Септември 2019
  Машко
  Знае некој кога ќе биде update на ЕMUI 10 кај нас за Huawei P30pro
   
 2. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Honor V30/V30 Pro hands-on review

  Хонор V30 - знаменосецот со поддршка за детално ноќно снимање (ultra-wide) и дупла предна камера со два различни агли на сликање. 5G.

  Штета што е LCD екран.

  Чекаме ревјуа за квалитет!  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Каков знаменосец? знаменосец е M30p.
   
 4. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  За Honor, посебна дивизија се.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Последна промена: 30 ноември 2019
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Honor V30 Pro Beijing photo tour - check out the camera samples

  Yes, killer!

   
  Последна промена: 30 ноември 2019
  На Happy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ти реков телефонот е коска!

  IPS екран, фали 3.5mm џек, стерео звучки, слот за SD card, IR Blaster.

  Очекувам цена 400евра maximum заради камерите. Се над тоа доаѓа до конфликт со realme x2 pro и mi note 10.
  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Имаат грешка во постот, OIS е на зум камерата.

  На постот е грешка дека ultrawide има OIS.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Realme X2 pro не е ни блиску до телефонот од аспект на камера, Mi Note 10 да.
   
 10. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Како цел пакет x2pro е боли глава. Главната камера му е добра, само зумот и ултрашироката штета што се малце тиква. G-Cam се чека за овој.

  Пак спрема ревју-во е боље од 9T pro.


  View: https://youtu.be/YQmwu2f-830


  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 12. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  75
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  Имам во план да сменам мобилен за скоро и моментално користам Galaxy J6 2018,сакам да сменам на Huawei и имам три модели на ум ама не можам да се одлучам,Mate 20 Lite,P30 Lite или P20 основен модел?
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  1. Буџет, провајдер, претплата

  2. Приоритети
   
 14. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  75
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  250-300 евра,би го купил од салониве(Нептун, Сетек,мобилари...),а за приоритети битно ми е да има издржлива батерија,камера и квалитет на екран...
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Додај 1.500 и земи Mi9
   
 16. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Huawei Nova 6 5G front camera review - DXOMARK

  Nova 6 5G на исто ниво за селфи со note10+.

  Топло се препорачува на дадичките кога ке излезе, да не фрлаат богатство на Ипхоне11/galaxy note10+, ако се тргне банот.


  Fan fact за DXO mark: извадија најдобри селфи телефони за 2019 а ипхоне11 нема уште ревју.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Нека пуштат тест на задна камера, какви црни селфи камери.
   
 18. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  За тоа платиле Хуавеи.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 19. Маша

  Маша
  On your way to fame

  237
  512
  24 Април 2007
  Женско
  Happy, Alucard, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,115
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Синоќа апдејтував два Mate20 Pro на Андроид 10. Преку HiCare го најде апдејтот, тежок 4.25GB. Има некои измени во нотификејшн барот, дарк мод и слично.
  Ако на некој му мења нешто, едниот е купен од Сет, другиот од Кувајт.
   
 21. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 22. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  724
  1,061
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Со оглед на тоа колку хуавеи се пред останатите во 5г развивање, ако следниот СоЦ го направат енергетски ефикасен во 5г, ке растури со продажба. Особено сега кога во US а наскоро и во останатите европски Т-мобајл земји веќе има високо покривање на 600мхз 5г.
   
 24. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Се додека немаат google spy services на своите телефони, ќе бидат ограничени на кинескиот пазар, кој и не е така мал.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 25. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...