1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Што да одберам: Huawei Honor Play или Pocophone F1?
   
  На gOJDO и dLt-Ed им се допаѓа ова.
 2. dLt-Ed

  dLt-Ed
  Intern

  14
  10
  20 Јануари 2012
  Машко
  Pocophone F1 според мене, ако баш мора меѓу тие два да бираш.
   
  На Dimitar77 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,934
  4,155
  1 Септември 2011
  Машко
  F1
   
  На Dimitar77 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,783
  27,480
  4 Септември 2008
  Nova 5t
   
  На Borsa и Dimitar77 им се допаѓа ова.
 5. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  258
  193
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Нема никсков проблем со 4G, го користам 3 месеци

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,205
  513
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  F1 е боље во се освен можда во камерите и не сум го видел нигде nova5T.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,783
  27,480
  4 Септември 2008
  F1 е пластичен, со инфериорен чипсет, и камера.
   
 8. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  835
  403
  10 Април 2011
  кај ги вадиш препоракиве? нова 5т е едно 150 евра поскап од ф1...
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,423
  1,883
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Нема потреба да иде во СЕТЕК ако они се официјални продавачи за хуавеи, нека иде право во промо грам официјалниот сервис со фискална и гаранцијата таму ќе му средат бидејќи и во сет истото ќе ти го кажат они не се сервис туку само продаваат.
  Телефонот не е и така водоотпорен така да менување екран ништо нема да смени плус што тоа е официјален сервис ...
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,783
  27,480
  4 Септември 2008
  Има одлична цена на провајдери.
   
  На Borsa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  962
  698
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 12. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,199
  744
  12 Април 2013
  Машко
  Некој добар call recorder па макар и со плакање да е само да ми ги покажува имињата, броевите итн?
   
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,934
  4,155
  1 Септември 2011
  Машко
 14. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,199
  744
  12 Април 2013
  Машко
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  191
  145
  12 Февруари 2015
  Машко
  Бев денес случајно до сет и прашав, рекоја слободно да се однеси телефонот кај нив ако е под гаранција па ќе виделе што како после иначе од Струга сум па затоа директ сет :)
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  255
  99
  5 Јуни 2007
  Машко
  Во Android 9.0 Google официјално „ја скина“ опцијата за нативно снимање на сигналот од двете страни на разговорот.
  Во зависност од телефонот, има по некоја опција доколку производителот на телефонот за на некој пазар (држава) има вградена опција, па некои портираат модифициран APK.

   
 17. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,199
  744
  12 Април 2013
  Машко
  https://play.google.com/store/apps/details?id=call.recorder.automatic.acr&hl=en

  Ја купив оваа и ги покажува снимените разговори со имиња и броеви што сум вртел -ми вртеле.
   
 18. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,188
  1,188
  2 Март 2011
  Машко
 19. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  213
  229
  26 Декември 2013
  Машко
 20. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,205
  513
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Пластичен = подобар сигнал, поефтин за одржување.

  Чипсетите се од 2018 и снапдрагонот поддржува 4к60FPS,G - Cam port и појака графичка. Додека кирин 980 е за нијанса помазен и поагресивен во рам меморија.


  Камерата е слична во квалитет. Нова 5Т има широкоаголна камера.

  Покото Ф1 има 3.5мм џек, сд карта и стерео звучки што хуавеито му фалат.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 21. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,188
  1,188
  2 Март 2011
  Машко
  Да грешка, сеуште сум фрапиран од бумот на P30 pro, сал него го спомнувам.

  @psyside , знам дека многу кратко го имаше, но дали се случуваше некогаш да успори, закочи, икне P30Pro?
   
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,205
  513
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Huawei со 980 кирин се генерално мазни во софтверот и никогаш не сум осетил проблем.

  Единствено успорување и нервози кога:
  1. имав апдејт и немав доволно меморија за апдејт и ме отече да избришам нешто а во исто време ме дозатрупа пробувајки автоматски да симне 4Гб апдејт.
  2. Google sheets во ретки случаи крашуваа
  3. Агресивен пристап до меморија
  4. Доколку дојде до точка на греење хуавеи ја намалуваат брзината на 60% од максималната моќност на чипсетот

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,188
  1,188
  2 Март 2011
  Машко
 24. krema

  krema
  Professor

  10,824
  10,374
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е спроведен рекетот до крај, има уште да ги музат китајците.
   
 25. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Слабо Ајфон се продава... а овие се испофалија со продажбата Мате 30... :)
   

Сподели

Вчитување...