1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
 3. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,382
  6,495
  27 Март 2014
  Вчера имав момент да го пробам P30 Pro. Споредено со Samsung S10 има подобра камера и нешто послаб екран од 10-ката.
   
 5. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  P30 Pro е веројатно последниот и најдобриот Huawei, нешто како Lumia 950XL што беше за Нокиа. Марката ќе остане да се продава само во Кина по се изгледа.
   
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,205
  1,849
  13 Јануари 2014
  Машко
  Во какви ситуации има подобра камера? Правев споредба P30 Pro и S10+, обично од Samsung-от добивав подобар dynamic range и помалку шум во сенки. Правиме муабет за преку ден, навечер ги немам споредено. А за екранот, мислам дека Samsung-от има многу подобар екран. Инаку е одличен телефон, мене многу ме изненади.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,382
  6,495
  27 Март 2014
  Денски сликав. Ми извади слики со повеќе детали. Не го пробав ноќе.
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Нема што да споредуваш ноќе, нема споредба.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 10. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Play Store како ќе се симне на новиот Huawei Mate 30 Pro?
  А и други апликации им забраниле, па и тие ги нема...
   
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Нема google spy services за Huawei, засега. Но најавија начини да се инсталираат, најавија и custom ромови. А се чека и кинезите да платат уште една рата рекет. Како се толку стрпливи кинезиве, баш сакам да го нурнат apple, око за око, нека се распукаат ако треба.
   
 12. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  950
  683
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Нема Play Store но се инсталира!
   
 13. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 14. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,048
  572
  12 Април 2013
  Машко
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,381
  27,073
  4 Септември 2008
 16. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  185
  145
  12 Февруари 2015
  Машко
  На п20 лајт горе лево се појави флека како отисок од прст се забележува на бела или граова позадина. Дали е екранот за менување и дали спаѓа ова под гаранција?

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 17. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  345
  471
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Да споделам искуство.
  Истиот телефон, истиот проблем се појави после 6 месеци користење. Во ледиком кажаа дека ова не спага под гаранција, и дека сопственикот го удрил или престиснал телефонот. После пола саат расправање од ледиком рекоа дека маската на телефонот (btw купена од кај нив по нивна препорака во моментот на купување на телефонот) била тесна и го стискала телефонот, затоа се појавил проблемот.
  После ова реченица другарчето остана без зборови, си го собра телефонот и културно си излезе од продавницата, попат колнејки се дека веќе таму не влегува.
  Не знам од каде го имаш купено телефонот, но ако е од друго место те молам пиши ми дали ќе ти уважат гаранција.
  Среќно.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 18. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  185
  145
  12 Февруари 2015
  Машко
  Од сетек е на другар телефон па нека проба таму секако под гаранција е туку зш се појавува не е значи изолиран случај фала за одговорот

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  631
  323
  7 oктомври 2014
  Фабричка грешка е на хуавеи, ги признаваат под гаранција.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,246
  894
  1 Јуни 2016
  Дечки, пред некој период прашав дали да земам Honor 8x за мајка ми.
  Сеа гледам дека нема Band 20 (на gsmarena).
  Да го зеам сепак?
   
 21. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  166
  172
  14 Септември 2016
  Машко

  Јас искрено нема приметено дека нема, а веќе 11 месеци го користам. Во Скопје, Тетово и Охрид не сум приметил да ми пребаци на 3G, мислам немаш гајле.
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 22. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  345
  471
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Беше другарчето до Сетек ?
  Му признаа гаранција ?
   
 23. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,246
  894
  1 Јуни 2016
  Во Неготино ќе се користи.
  Муабетот е што и другар од Неготино го има т.е. жена му, и се нема пожалано до сеа.
  Фала ти.
   
 24. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,321
  1,775
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Фабричка грешка е со P20 Lite знам 5-6 случаи со ист таков проблем но во мобиљари не очекувајте да ви уважат гаранција за екранот бидејќи сами си ги сервисираат, само во овластени продавачи би требало да го признаат проблемот бидејќи они ги сервисираат во овластен хуавеи сервис (промо мислам дека се викаше).
   
 25. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  185
  145
  12 Февруари 2015
  Машко
  не е појден се мисли пошо и да му признаат ќе треба да му менуваат ваљда екран а чим се отвори мобилен после не е истиот. Јас му реков да проба со сетек ако не му смета флеката
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...