1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Знам дека не се исти. Не реков дека имаат иста камера. Реков дека вадат исто добри денски слики
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  N=1.
   
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  1/1 =100%

  И тоа го зел од VIP не од некоја сомнителна мобилара.
   
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,174
  3,898
  5 Декември 2009
  Машко
  Чекај, има забуна малку... Јас мислев дека го пишуваш ова за 8X, не за A50...
  Се извињавам чим така.
  За А50 нема да коментирам, го немам доволно добро работено. :)

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 5. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  И А50 и 8X имаат тиња камери. Ако е за камера, подобро користен S8/S9 за 250/300 евра.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  За камера за платено/добиено Xiaomi со gcam, или s9 користен со апдејт за night mode, се непобедливи.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  И јас имам такво чувство. Пример Mi A1 со gcam дава многу фини резултати.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Тек да видиш mi8, и RN7P што прават....
   
  На DaVoRkNe и farkizz им се допаѓа ова.
 9. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 10. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,192
  501
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  За пиксел 2/3а ич да не праиме и муабет.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Губи у темно од mi8 gcam pixel 2, т.е. тука негде се.
   
 12. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,192
  501
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Не би требало, пошто до искачањето на пиксел 3 знам дека пиксел 2 беше врвот за ноќна фотографија? (тука негде со п20про)


  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Сум ги споредувал директно.
   
 14. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  738
  1,076
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ајде малце помош. Изгребано ми е стаклото на едната камера од телефонот. Сликите се ок, но кога се слика на светло, или извор на светлина има flares. Со паста пробав, не помага. Друг лек?
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Ајде малце тестирање.

  Прво референца за ниво на темнина, скрин од видео, (само така можам да доловам, дури и во ауто вади луди слики)

  Screenshot_10.jpg
  Night mode,

  IMG_20190918_034212.jpg

  [​IMG]
   
  Последна промена: 18 Септември 2019
  На dejan_str, Tomekk, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,192
  501
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Колку е потемно, толку е појак, во вакви услови ги прави пепел. Во умерен low light, Samsung коле, ќе постирам споредби и од тоа деновиве, супер потцените се во low light S10-те, (со дроп на експозиција) i'm surprised.
   
 18. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Хаха, хумор или сатира? ОП е 2-3 класи подолу, Самсунгот очајно се обидува да се доближи. Другите се 5-6 години назад. После толку многу постови од @psyside покажете малку информатичка култура на темава.
   
 19. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,877
  4,088
  1 Септември 2011
  Машко
 20. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Here's how Huawei plans to replace Google services on its new phones

  Милијарда за сервиси, милијарда за апликации, милијарда за реклами....не е проблем кад се мора.
  А ако побараш повишица 100 евра, ќе почнат 20 минути да те вртат одоколу и има да добиеш шипак
   
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,877
  4,088
  1 Септември 2011
  Машко
 22. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,192
  501
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  OP мислам дека се држи на Самсунгот во некои сценариа. mi8 од жаоми со G-Cam не е лош. Неможеш да очекуваш чуда ама од време на време ке извадат солидна слика навечер.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 23. Робсо

  Робсо
  Intern

  52
  32
  1 Септември 2018
  Кај да најдам gcam за P8 (не е лајт)?
   
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,467
  6,721
  21 Јануари 2009
 25. nashinec

  nashinec
  Intern

  19
  30
  8 ноември 2016
  Машко
  Да не има некој инфо дали во брзо време ќе стига во мк 9X?
   

Сподели

Вчитување...