1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. 123456

  123456
  Gaining Experience

  904
  471
  12 Април 2013
  Машко
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  908
  959
  2 Март 2011
  Машко
  На mdeni и esquimaux им се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,283
  6,394
  27 Март 2014
 4. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Битно ние корисниците добиваме. За Хуавеи и Кина јебига.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 5. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  176
  71
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Се знаеше дека ќе се смират...
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,695
  3,075
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Не е баш така. Прочитај убаво на скриншотов шо пишува.

  [​IMG]
   
 7. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  176
  71
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Е добро де, за 2-3 дена ќе се одблокираат. И сите среќни и задоволни.
   
 8. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  908
  959
  2 Март 2011
  Машко
 9. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Смешно е што хуавеи имаат 5G мрежа, а нeмаат ни еден телефон што поддржува 5G.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 10. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,695
  3,075
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Сигурен си дека нема ниту еден телефон шо подржува 5G? Ама милион посто си сигурен?
   
  На psyside и NecrotoX им се допаѓа ова.
 11. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,302
  1,080
  26 Април 2013
  Машко
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 13. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Извинување за двоен пост.

  Малку шербет од страна на Хуавеи за Mate20pro. Screenshot_20190723_102115_com.huawei.android.hwouc.jpeg Screenshot_20190723_102122_com.huawei.android.hwouc.jpeg Screenshot_20190723_102129_com.huawei.android.hwouc.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На StalkeR и architect им се допаѓа ова.
 14. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  432
  39
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Вреди ли да се земе Huawei P30 lite или има нешто подобро во тој ценовен ранг?

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 15. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  908
  959
  2 Март 2011
  Машко
  A50
   
  Скоти, DaVoRkNe и на Sylvester им се допаѓа ова.
 16. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  908
  959
  2 Март 2011
  Машко
 17. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Излегува на 26 Јули. Излегува денеска.

   
 18. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Изгледа P20pro и P30pro имаат подобра главна камера од Mate20pro серијата поради OIS на главната камера...

  Се испостави дека Mate20pro има OIS само на телефото (зум) камерата. :angry::angry:

  Затоа сликите со зум каде каде поостри.
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,352
  25,755
  4 Септември 2008
  Ти имаш M20p, и тек сега го дознаваш ова?
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 20. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,302
  1,080
  26 Април 2013
  Машко
  Му се испуштило па ти иначе каде тој тоа да не го знае.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,164
  8,493
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Хаха, и Америка не е веќе тоа што беше. Сеа и со Иран ќе ја свиткаат опашката.... и така. Ќе продолжат да се **рчат на мали државички како Македонија и Србија рецимо :p

  Монсанто трие рачиња сега.
   
 22. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Најискрено, прво што направив, отидов во темна соба и сликав. Сликата скроз црна. Ебате најтмод. После отидов во парк навечер слично...

  И тоа на спецификации уште p20pro има OIS, mate 10 pro има OIS. Гледам кај пишува OIS, ама да ти било на телефото...

  Па што е полошо портретите не ги вади со таа камера, него со главна без OIS...

  Уште првиот ден сумљав и кога разгледав подетално сватив дека главната нема OIS..

  P30pro од друга страна далеку подобра главна камера а исто 40 mpix...


  Рака на срце имам доста слики извадено со супер острина. Ама има доста матни...

  Ке треба да се подновам у скоро време.. не иде вака.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Сега стигна за Huawei Mate 10 Pro

  Screenshot_20190730_000035_com.huawei.android.hwouc.jpeg Screenshot_20190730_000122_com.huawei.android.hwouc.jpeg Screenshot_20190730_000137_com.huawei.android.hwouc.jpeg
   
  gremlin, architect и на spiritBreaker им се допаѓа ова.
 24. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Дечки има ли Гкам за Huawei Mate 10 Pro?И ако има да снимам,ке бидат подобри сликите?
   
 25. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  908
  959
  2 Март 2011
  Машко
  Хуавеи моментално го има најдобриот софтвер за камери. Гкам само на ефтини кинези.
   
  На gremlin и DaVoRkNe им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...