1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  A50 by far. Или s8.
   
  На ayahuasca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. architect

  architect
  Unstoppable

  1,919
  2,267
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  1>2>3
  Huawei>Samsung>iphone
  1. трева околина нормална боја, додека небото изгледа разредено и бледо
  2. тревата прејака нијанса на зелена, небото приближно на она како го гледа човековото око
  3. блештење бои на сите страни
   
 3. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,060
  3,383
  7 ноември 2014
  Машко
  Да не ве држам во неизвесност...

  P30
  Xs Max
  S10 Plus

  Барем може да се сложиме дека S10-кава отпаѓа, боите на дрвото од лева страна ги направи како да е есен...
   
  На Sukhoi и architect им се допаѓа ова.
 4. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  472
  333
  22 Март 2016
  Машко
  Ги погодив :)

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,156
  6 Декември 2016
  Машко
  Отпаѓа, а П30 има најкатастрофа слика од сите... Yeah
   
  На Sharlovski и M.Pix им се допаѓа ова.
 6. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,060
  3,383
  7 ноември 2014
  Машко
  Wide
  [​IMG]

  Normal
  [​IMG]

  x3
  [​IMG]

  x5
  [​IMG]
   
  На Speedster, mkd, psyside и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  За мене само првата и третата.
  Втората небото ми е малце overblown па затоа не.
  Од сите, само една дефинитивно третата.
  Не дека е Samsung, туку дека од сите 3 мене таа највеќе ми се допадна.
  3 > 1 > 2

  Ајде сега Blind Test ама у low light.
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  @TylerMkD

  Дај сега вака, сликај во low light, ама.

  Не се мрдај воопшто, стави ги телефоните на нешто до тебе (да ти бидат на дофат), земи воздух едно 5 секунди, не мрдаш воопшто и сликај со сите 3 по ред.

  Направи го ова на 2 до 3 локации, по можност каде што има нешто за читање, за да видиме детали - шум најдобро. 3-те слики горе го докажуваат тоа што зборам, не гледам никаква значајна разлика на нив, барем не на таа сцена.
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  И уште нешто, немој после ова да го видам некој да ја брани камерата на S10.

  S9
  [​IMG]

  S10
  [​IMG]

  S10
  [​IMG]


  P30p

  [​IMG]
   
  На Speedster, Dave1, Sukhoi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  22
  16
  13 Август 2013
  Женско
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Ne editirani p30 pro
  Prvata e so 10x zoom
   

  Прикачени датотеки:

  psyside, architect, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  50x zoom bez stalak
   

  Прикачени датотеки:

  На DaVoRkNe и architect им се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  Абе не зезај, дај фул скрин резолуција што е ова. И споредба кај зумот, обично фото па 5x, вака ништо не знаеме.
   
 14. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Mala e rezulucijata na slikite
  IMG_20190419_204602
  Podocna ke ispratam zoom
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 16. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,156
  6 Декември 2016
  Машко
  Сепак е дефинитивно - денските слики се позади S10.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  За повеќето од случаевите P30 Pro е позади S10+, Xs Max и Pixel 3XL.
  Ама за ноќни, и за super зум = the best.

  Еве што може овој ѕвер:
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  Абе ова ли го викаш low light, телефонов јаде за доручек вакви сцени, дај нешто потемно :D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Имав s8 s9 plus note8 p20 i phone 8 plus за лоу лајт п30 е неприкосновен, не знам шо имаш ти :)
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  Другар не викам дека не е така, викам дека сцената не е доволно темна за тој уред.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,523
  21 Јануари 2009
  Он има Mi 8 а ти имаш недоразбирање :D
   
  На farkizz и omegaRED им се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,734
  1 Септември 2011
  Машко
  Најди место каде што нема светла,каде што е темница,и сликај на мах резолуција,за да ја видиме целосната слика и сите детали,тоа сакаше да ти каже.
   
 23. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Ок авиде намали дожљивјај ;)
   
 24. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,523
  21 Јануари 2009
  Не можам, екстатичен сум од случкава.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 25. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,291
  1,028
  2 Јануари 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...