1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,138
  1,524
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Супер е, вреди за тие пари, само претпоставувам знаеш дека е голем т.е. 6.5 инчи екран.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  169
  190
  26 Декември 2013
  Машко
  Едно прашање. П20 про или самсунг с9?
  Приоритети камера, брзина, стабилност... Најмногу би се користел за сликање, меил, фб и останати не многу захтевни апликации.


  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,934
  4 Септември 2008
  Не знам што да ти кажам, токму заради овие работи организираме лајф собиранка, да споредиме :D
   
  На Potop и gremlin им се допаѓа ова.
 4. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  771
  248
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Процесор, видео стабилизација и квалитет на главна камера губат од јаболко, предна камера губат од гугл, оптики зум x3 и супер макро, IR blaster, face unlock губат од хуавеи, нема лед за нотификации. Толку жртва и на крај пак имаат дупка во екранот и неможеш се да видиш, широката леќа не ти дава да уклучиш флеш. Најдобар екран и звучник. Цена 1700Евра за 1ТБ меморија. Екранот не е ни од сафир праен за издржливост, губи од HTC. Самсунг се лидер за SSD.

  Хуавеи пак има побрза меморија, и тоа 100% побрза. Види што се дешава 4kb random write и Read.

  Повели

  Samsung Galaxy S10+ Smartphone Review
  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 5. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  712
  793
  2 Март 2011
  Машко
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,934
  4 Септември 2008
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  712
  793
  2 Март 2011
  Машко

  Не сум баш фен на самсунг во последно време, затоа што на двајца мои пријатели со S8 и Note9 се појавија вакви линии.
   
 8. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  481
  186
  9 Август 2018
  Машко


  Damn P30 одличен уред.
  Ако е со AMOLED топ ќе биде.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,193
  969
  2 Јануари 2012
  Машко
 10. architect

  architect
  Unstoppable

  1,910
  2,250
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 11. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  481
  186
  9 Август 2018
  Машко
 12. Goki Poki

  Goki Poki
  Intern

  46
  32
  14 Јули 2016
  Машко
  psyside, The Geek Boy и на gremlin им се допаѓа ова.
 13. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  140
  152
  14 Септември 2016
  Машко
 14. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  712
  793
  2 Март 2011
  Машко
 15. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  481
  186
  9 Август 2018
  Машко
  другарче имам,апдејтирал вика се е сменето,само што му почнал да кочи доста,па дефинитивно factory reset после апдејтот
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,934
  4 Септември 2008
 17. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  535
  735
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Денеска конечно е претставувањето на Новата П серија.
  Што очекувате подобрувања за разлика од претходните ?
  Јас лично се надевам дека и обичниот П30, ќе има конечно Амолед екран, а не само ПРО моделите, како што беше досега со Мејт и П серијата. Мислам веќе редно е. Не вреди Да се фрлаат пари за про верзиите, бидејќи цената му ја креваат непотребни features. Како Екрански Фингерпринт скенер, и Ајфон лајк Фејс анлок на Мејт 20 про.
  + Се надевам телеком ќе даде гратис поклончиња за тие кои ќе го купат во претпродажба, како што ќе биде во другите држави. ГТ часовник, ЈБЛ клип, што било нека е.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  481
  186
  9 Август 2018
  Машко
 19. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  481
  186
  9 Август 2018
  Машко
  Кога ќе им биде презентацијата по наше време?
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 20. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,138
  1,524
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Ако и тука ги продаваат заедно со бандлот тогаш ќе биде супер понуда, мада за часовникот сум малце скептичен не знам како се понаша тој нивниот софтвер пошто не е на гугл.
   
 21. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  140
  152
  14 Септември 2016
  Машко
  До Android Authority стигнавме :D

  upload_2019-3-26_14-42-31.png
   
  На draganamon, damil, Majestic и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,189
  2,884
  24 Септември 2012
 23. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,350
  2,140
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,934
  4 Септември 2008
  Последна промена: 26 Март 2019
  На shifty, olikomerc, The Geek Boy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,096
  634
  2 Мај 2011
  На кој оператор си ? Мене не ми стигна на ВИП.
   

Сподели

Вчитување...