1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  774
  1,118
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Дете, последниве 2-3 страници имаш истрескано толку глупости, timetravel не те спасува да ги поправиш.

  За проблемот, Фејсбук имаат апп инсталер, направете дисејбл и нема да се апдејтираат.
  За другата компарација, п20 е конкурент на с9 по price per perfomance. Вистинскиот head to head е помеѓу п20про и с9. Едниот има подобар дизајн, најдобра камера, TUF сертифицирана батерија, и е еден од напродаваните и најфалените телефони за годинава, а другиот е самсунг.
   

  Прикачени датотеки:

 2. xxxxx25mk

  xxxxx25mk
  Intern

  62
  38
  4 Февруари 2014
  Машко
  мате 20 лите во телеком абер немаат да го донесат има некој инфо дали воопшто ке го има додека трае ова со бонус од 8000ден.?
   
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,194
  1,191
  2 Март 2011
  Машко
  Иначе кога излезе P20, Huawei го најави како телефонот што е подобар од IphoneX.  View: https://www.youtube.com/watch?v=R8oAHeWx6sc


  Камерата и полнењето се далеку подобри кај P20. Другото е тема на дискусија.
   
 4. Juve_fanatic

  Juve_fanatic
  Gaining Experience

  115
  86
  4 Март 2018
  Машко
  kako se peavi disable na app instalerot?
   
 5. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,010
  1 Јуни 2016
  Лесно.
   
 6. Juve_fanatic

  Juve_fanatic
  Gaining Experience

  115
  86
  4 Март 2018
  Машко
  Da, ama pederite izgleda ja inaat isklucheno taa opcija.

  Screenshot_20181228-204713.jpg
   
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,194
  1,191
  2 Март 2011
  Машко
 8. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,475
  1,959
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 9. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  34
  43
  13 Август 2013
  Женско
  На Honor Play има Pie и EMUI 9 од 30ти декември :)
   
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,475
  1,959
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Добро тоа е прилично нов модел, а од каде ти е купен и како направи апгрејд преку ОТА или мануелно?
   
 11. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  34
  43
  13 Август 2013
  Женско
  телефонот е од Грција.. OTA :)
   
 12. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Gaining Experience

  99
  51
  7 Април 2008
  Машко
  А дечки како стоите со GPS-от на оние кој имаат P20 (Pro / Lite)? Колку што прочитав на интернет имале проблем со матичната.

  Јас имам P20 Lite, го има тој проблем. Другарот исто има P20 Lite... истиот проблем со GPS.
   
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,082
  5 Декември 2009
  Машко
  P20 Lite, без проблеми со ГПС.
   
 14. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  209
  220
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Што е проблемот конкретно?
   
 15. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Gaining Experience

  99
  51
  7 Април 2008
  Машко
  Сигурни сте? Ај пробајте го тестот ама без мрежа (Airplane mode), без wifi и ставете во Location Access: Use GPS Only

  Потоа, земете мапа... и наместете локација кај сакате да идете. И кликнете START. Кај мене резултатите се катастрофални, во затворен простор (дома), не наоѓа ниеден сателит:

  [​IMG]

  Надвор (на отворено) кога сум варира, и цело време те шета, де тука, де тука... нестабилно е. Споредувавме со иста програма (MapFactor Navigation), P20 Lite извади 12 сателити, Samsung S8+ извади 24.

  Читав низ гугљ, многумина се жалаат. Главниот проблем бил до матичната, и тоа за сите модели на P20.
   
 16. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,082
  5 Декември 2009
  Машко
  Не знам како да го направам тој тест од погоре, но имам тест со друг (gps test).
  Првата слика е со мрежа, втората е со ерплејн моде.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
 17. d KIKo

  d KIKo
  Intern

  2
  0
  4 ноември 2016
  Машко
  Здраво, пред скоро 1 месец земав huawei p20 lite од vip, но имам некое чувство дека батеријата не издржува толку колку што треба да издржува на нов телефон. Е сега мислам да прашам во vip за овој проблем, но сакав да прашам и тука.
   
 18. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  За да не одиш без врска во VIP салон јас ќе ти го кажам тоа што они ќе ти го одговорат.

  ''Дечко ќе треба во сервисен центар да го однесеш, таму ќе направат тестирања, ние тука ништо неможеме. Чао''
   
  На d KIKo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. d KIKo

  d KIKo
  Intern

  2
  0
  4 ноември 2016
  Машко
  Ок тогаш така ќе направам
   
 20. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,194
  1,191
  2 Март 2011
  Машко
  Oдличен телефон се појави во леjдиком, Huawei Y9
  710ка со 4/6 и 4000maha батерија за само 13.300
  Huawei Y9 (2019) | Ledikom
   
  На gremlin и Krk198 им се допаѓа ова.
 21. head1

  head1
  Intern

  32
  28
  15 ноември 2016
  Апдејт на P20 на андроид 9 и EMUI9 од синоќа
  Сега за сега, приметувам дека батеријата не се троши толку, и има измени во опциите за камерата, има и визуелни измени во апликациите.
  За понатаму ќе видиме и пишеме...

  Sent from my Huawei P20 using Tapatalk
  [​IMG]
   
  Последна промена: 12 Јануари 2019
  StalkeR, gremlin и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 22. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,082
  5 Декември 2009
  Машко
  Некаде пишуваше демек и P20 Lite ке добие 9.0 ама тешко изгледа...
   
 23. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  209
  220
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  P20 lite, нема проблеми со батерија и гпс и нема 9ка :/
   
 24. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,194
  1,191
  2 Март 2011
  Машко
  Nova 4 има перфектен дизајн.
  Clean, no bezzel, small punch hole,

  [​IMG]

  Со 8GB RAM и 970ка за да биде мазник.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 25. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Gaining Experience

  99
  51
  7 Април 2008
  Машко
  Ти ги памти апликацијата податоците затоа. Земи рестартирај телефон и проби дирекно со Airplane и во Location Access стави: Use GPS Only
   

Сподели

Вчитување...