1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,200
  1,632
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Ако камерата е нај одлучувачки фактор тогаш P10 е подобар светлосни години пред било кој лајт модел, ако севкупно како дизајн и се остало јас би ти препорачал P20 Lite тука некаде се со цена со P10 Lite но е доста подобар "all round" како дивајс.
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll
  Intern

  7
  9
  13 Март 2016
  Фала gremlin, го гледав и него, се супер ама многу поголем дисплеј има, скоро 6 инча...
   
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  908
  957
  2 Март 2011
  Машко
  Lite e 2x полош во се (oсвен во батерија и екран кои не се толку полоши), но сеуште е доволно добар. Со P10 ќе имаш добро искуство и ретко што ќе кочи на него а камерата е одлична, супер брз supercharge и супербрз fingerprint сензор. Единствен Lite што е добар е Mate 20 lite.
   
  Последна промена: 20 Декември 2018
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,362
  3,070
  24 Септември 2012
  P9 и P9 lite, немаат ништо заедничко освен дел од името.

  Тоа е намерно така за да се шверца помалиот брат на репутацијата на постариот.
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,200
  1,632
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  И двата телефона се иста големина така да тоа што има поголем екран 20-ката е плус освен ако имаш некоја посебна причина за помал екран.
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Само што искочи го земав п10 од т-моб,го кристев некој 6-7 месеци,телефонот е феноменален,поготово камерата е ептен добра,батерија терав цел ден со 4г и вифи,на интернет,сликање,јавување,и вечерта некој 30% секогаш ми остануваа,немаше кочење и такви ствари,све леташе на него,така да јас би ти го препорачал да зима п10 и да уживаш нареди 2 год најмалце.
   
  gokica, DelphiUser и на tinkerbelll им се допаѓа ова.
 7. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,011
  719
  1 Јуни 2016
  Имав p10 lite, батеријата си е*а мајката за 8 месеци, почна да се троши за неколку часа.
  P10 имаат неколку другари, презадоволни до сеа. Сепак, P10 > p10 lite во се живо.
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  Порано ова го правеше Samsung со мини верзиите, сега Huawei со лајт. Не се споредуваат телефоните.
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Juve_fanatic

  Juve_fanatic
  Gaining Experience

  112
  84
  4 Март 2018
  Машко
  Dechki, abe vo PlayStore imam isklucheno AutoUpdate apps, a zaprimetuvam deka Facebook i Instagram aplikaciive sami si se apdejtiraat. kaj mozam toa da go isklucham, ne sakam da mi se apdejtiraat?
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  И на мојов го приметив истото, не знам што е работата.
   
 11. Juve_fanatic

  Juve_fanatic
  Gaining Experience

  112
  84
  4 Март 2018
  Машко
  Jas znam shto e rabotata. Zuckerberg e kop*ile smrdeno
   
  The Geek Boy, CBB_6 и на mdeni им се допаѓа ова.
 12. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,200
  1,632
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Видете во сетинзите на самата апликација мислам дека има сетинг за ауто апдејт.
   
 13. Juve_fanatic

  Juve_fanatic
  Gaining Experience

  112
  84
  4 Март 2018
  Машко
  barav, ne najdov
   
 14. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,362
  3,070
  24 Септември 2012
  Нема. Имаат апликации позадински посебни само за апдејт на своите апликации.

  Гнаси. За да копаат во позадина информации 24/7.
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 15. Juve_fanatic

  Juve_fanatic
  Gaining Experience

  112
  84
  4 Март 2018
  Машко
  predpostavuvav deka e toa brat. Ubavo reche eden srbin vo edna dokumentarna emisija, najjakiot krim tehnichar za vakvi raboti, vika, vo istiot moment koga ke ja stavite sim kartichkata vo smart telefon, vo istiot moment podpishuvate otkazuvanje od kompletnata vasha privatnost.
   
 16. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  576
  228
  9 Август 2018
  Машко
  Ништо чудно.
  Ова сигурно е дел од многуте причини зошто Huawei беа избркани од Американскиот пазар.
   
 17. brasica

  brasica
  On your way to fame

  607
  920
  18 Април 2010
  Зар стварно мислиш дека само Huawei го прават тоа?

  И да, американците ќе зборат за зачувување на приватност...
   
 18. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,451
  1,886
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Зашто би земале P20 (не-lite и не-pro) наместо S8?

  т.е. Дали би земале? :D
   
 19. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,200
  1,632
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Фејсбук и гугл (познати про-руски компании) шпионираат американска влада преку кинеска компанија ...
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Ради мазноста на софтверот,дизајнот,боите,екранот.Иако веќе е постар модел S8,сепак уште тера без проблем.
   
 21. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  908
  957
  2 Март 2011
  Машко
  P20 e конкуренција на S9 (и подобар од S9)
   
  На gremlin и head1 им се допаѓа ова.
 22. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  576
  228
  9 Август 2018
  Машко
  Зависи у кој аспект гледаш.
  Дисплејот на S9 е мијли подобар од IPS дисплејот на P20.
  Едноставно е: AMOLED/OLED > IPS
   
 23. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  576
  228
  9 Август 2018
  Машко
  Не.
  Тука се и ZTE, а има и доста други.
   
 24. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  908
  957
  2 Март 2011
  Машко
  Тоа е таа вечна дискусија Amoled vs IPS... порано apple fanboys не убедуваа дека IPS има далеку попрецизни точки и бои :)
  Но дискусијата настрана, во оваа класа тешко дека ќе најдеш лош екран а скоро невозможно е да најдеш милји полош, нијасни се во прашање, и двата се премиум.
   
  На tupacan и Krk198 им се допаѓа ова.
 25. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,362
  3,070
  24 Септември 2012
  Мијли се во прашање.
   
  Викса, Скоти, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...