1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 28 Февруари 2017.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,328
  1,050
  2 Јануари 2012
  Машко
  Побитно е процесорот што е скроз нов во Мате 20.
   
  На DaVoRkNe и mdeni им се допаѓа ова.
 2. Mechanic

  Mechanic
  Intern

  37
  6
  2 Мај 2016
  Дечки од каде симнувате оригинал firmware за хуавеи? Сакав да го флешнам п9ката, па да не закопам некој вирус.
   
 3. Minotaur

  Minotaur
  Intern

  86
  19
  1 Март 2016
 4. Tobey

  Tobey
  Intern

  171
  37
  23 Април 2017
  Вториот
   
  На damil и Krk198 им се допаѓа ова.
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,198
  1,629
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Мате-от е далеку поголем со поголем екран, појак хардвер со подршка за AI, понов оперативен систем мада и двата ќе добијат 9-ка, додека самсунгот има по квалитетен амолед екран, нема ноч, има IP68 watter resistance ... според ова одлучи сам што ти треба повеќе од овие разлики.
   
 6. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  573
  227
  9 Август 2018
  Машко
  Дајте коментари/мислења за концептот на P30 Pro.
  Што мислите, ќе биде ли врв телефончето?
   
 8. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  Без трошка сомнеж. Jump ship ;)
   
 9. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  125
  108
  27 Декември 2017
  Машко
  Honor 8x во Vip, поефтин од p20 lite.
   
 10. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  Супер понуда е, го препорачувам на сите пријатели. Штета што немам договор за потпишување низ фамилијава, ќе го земев.
   
 11. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,015
  618
  8 Август 2017
  Машко
  Што им е со тоа Онлајн Недостапен? Не можам да го земам онлајн. Многу имаат така ставено интересни телефони.
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  На фејсбук ми излезе реклама и во коментари пишуваа дека го немаат на залиха.
   
 13. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  Го немаат на лагер. Треба да проверуваш на 5 минути за да дојде на лагер и да го земеш. Не тренираат :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,328
  1,050
  2 Јануари 2012
  Машко
  Последна промена: 17 Декември 2018
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
 16. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,328
  1,050
  2 Јануари 2012
  Машко
  Нова батерија ќе треба за само месец дена.
   
  На DaVoRkNe и mdeni им се допаѓа ова.
 17. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  573
  227
  9 Август 2018
  Машко
  Тазе, Тазе!
  gsmarena_003.jpg gsmarena_008.jpg gsmarena_007.jpg gsmarena_004.jpg gsmarena_005.jpg gsmarena_002.jpg gsmarena_006.jpg

  Иначе, мислам дека заслужено беше:

  Budget smartphones
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  И сам знаеш дека такво нешто не е можно и дека ќе трае приближно 2 години како и секоја друга.

  за 9К во Вип супер избор
   
  Последна промена: 19 Декември 2018
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,198
  1,629
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 20. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  573
  227
  9 Август 2018
  Машко
  Можности за апдејт на P10 со Android 9 или слабо?
   
 21. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  Honor 8x, не очекував 6.5 инчен екран вака добра батерија. [​IMG]

  Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
   
  The Geek Boy, DaVoRkNe и на DelphiUser им се допаѓа ова.
 22. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,328
  1,050
  2 Јануари 2012
  Машко
  Никој не кажа температура на батерија дур се полни телефонот.

  Заборавиле и тука да платат Huawei.


  View: https://www.youtube.com/watch?v=-LGzslS742o
   
  Последна промена: 20 Декември 2018
 23. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  Значи Supercharge oд 22W на P10 (60 мин = 88%) е најладниот телефон што сум го имал при полнење. За Mate 20 кој полни од 0-100 за '3 минути' незнам, но не би бил загрижен. I
   
  На Скоти и mdeni им се допаѓа ова.
 24. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,198
  1,629
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да, со Supercharge пример јас имам Mate 10 Pro и навистина се загрева телефонот малку но ете година дена го користам и немам приметено воопшто дека батеријата попушта или дека држи помалку од кога го имам купено. Телефонот држи два дена на батерија па го полнам секој втор ден плус најчесто го полнам на Anker 2A полнач и ретко можеби еднаш неделно на неговиот суперчарџ адаптер кога се брзам.
   
  На mdeni и DelphiUser им се допаѓа ова.
 25. tinkerbelll

  tinkerbelll
  Intern

  7
  9
  13 Март 2016
  Здраво :) Да прашам, колку има разлика помеѓу P10 или p10 lite во пракса? Битно ми е батерија да држи, добра камера, исто и големината на дисплејот ми одговара и од двата горенаведени модели. Дали има осетна разлика меѓу нив (дека некои велат lite верзиите биле тиња, ако може некој да ми образложи дали навистина е така и зошто) Поновите модели не ги загледувам многу ради буџет. Хелп :)
   

Сподели

Вчитување...