1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei p9

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Sludge.Factory, 14 Април 2019.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Gaining Experience

  400
  496
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ви го претставувам телефонот кој брат ми го користеше 2 години, и го замени пред некоја недела со п30. Телефонов е 3/32 и нема што нема преживеано. Екранот има пукнатина и дава виолетов тинт( слики со екранот наскоро), позади е набиен на неколку места, и испогребан. Но битно функционира, некому може ќе му служи (мене во фиока ми седи). Софтверски функционира топ, камерите си се топ, батеријата препорачливо е да се смени, веќе е истрошена (иако мене ми седеше повеќе од 10 дена уклучен на стенд бај).

  Ако некој е заинтересиран 50-60 евра може да си го земе. Батерија во ледиком е 700 денари, нов екран за 20-30 евра се наоѓа и да си го користи.

  1ж.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,005
  8,023
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас би можел да го користам за Андроид Ауто, ама не давам повеќе од 1500.
  Ако има некој телефон со минимум 2/16 може со оштетен екран но функционален тач за таа цена нека пише
   
 3. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,248
  307
  26 Јануари 2012
  Jas imam vakov telefon ekran za nego ne naogas vo mk treba da poracuvas od strana ima edna honk kong prodavnica 2200 ke te fati so menuvanje inace touch ot nema da raboti, provereno.
  I za nego isto taka e nevozmozno org bat da najdes se nekoi kineski I ke te fati so se raka 1000.
  Alu kapaceto I staklemceto pozadi se 25-30e da gi poracas
   
 4. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  398
  191
  28 ноември 2015
  Машко
  2 бона ако сакаш

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
 5. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Gaining Experience

  400
  496
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

  Стакленцето за позади го имам, во ледиком екран е 2000 денари, а батерија 800.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,005
  8,023
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Да не ја клецаме темава, пиши ми во ПП ако имаш варијанта.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Gaining Experience

  400
  496
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
Слични теми
 1. HardCorec

  Продадено Huawei Y5II

  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,138
 2. damil
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  626
 3. ristepan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  324
 4. Martinovski

  Проценка Huawei P8lite

  Одговори:
  7
  Прегледи:
  652
 5. gremlin

  Продадено Huawei P9 (EVA-L19)

  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,150
Вчитување...

Сподели

Вчитување...