1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Huawei P9 haze Gold

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vladimir171, 24 Декември 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Телефонот е купен од Нептун, гаранцијата му е помината не беше активирана 3 тата година при купување.
  Доаѓа со оригиналното паковање, полначот го употребувам само последниов месец сеуште е со најлонче. Слушалките се партали така да не одат со него.
  Моделот е L19 3/32гб и отклучен е на сите мрежи, телефонот си има дуал сим опција на место на мемориската.
  Физички оштетувања нема, чуван е во дебела гумена футрола со скрин протектор цело време.
  Батеријата му е сменета во официјален сервис пред отприлика пола година.

  Сите останати информации за телефонот Huawei P9 - Full phone specifications
   

  Прикачени датотеки:

 2. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  168
  174
  14 Септември 2016
  Машко
  Едвај за 9500 продадов пред некој месец.

  Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe и vladimir171 им се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,916
  4,156
  1 Септември 2011
  Машко
  130 евра
   
  На vladimir171 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
Слични теми
 1. damil
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  766
 2. Martinovski

  Проценка Huawei P8lite

  Одговори:
  7
  Прегледи:
  741
 3. gremlin

  Продадено Huawei P9 (EVA-L19)

  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,278
 4. cgfreak
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  671
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...