• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Huawei P40 Pro vs. OnePlus Nord 2 5G

  • Ја почнал/а темата
  • #1

caki

Gaining Experience
1 август 2010
480
153
Во двојба сум помеѓу овие два телефони Huawei P40 Pro или OnePlus Nord 2 5G. Дали има некој да сподели импресии пред се од OnePlus Nord 2, бидејќи немам слушнато никакви критики за него, ни позитивни ни негативни.

Пред се ме интересира каква е камерата на OnePlus, дали е на исто ниво со онаа на P40 Pro или е значително послаба, особено во услови со намалена светлина?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,411
29,409
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Шанси нема камерата на OPN2 vs P40P. Не се споредуваат. Дури ни OP9P не може vs P40P.

IMX700 е во топ 5 сензори во светот.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,917
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно