1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Huawei P30 Pro нов од телеком

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Nikola G, 19 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  66
  72
  18 Септември 2017
  Машко
  Поздрав луѓе барам проценка на телефонов. Нов не користен од Телеком. Земен пред 2 дена.

  Колку може да се продаде?
  И дали овде има некој што е заинтересиран.
  Ако има може да понуди цена тука или на порака сеедно
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,772
  13 Јануари 2014
  Машко
  34,000, нешто пониско ако сакаш побрза продажба.

  Во мобилариве е околу 38,000, и пред некој да ја спомне цената од Телеком (46,000), мислам дека ретко кој се замара со тоа од кај е купен телефонот.
   
  На DonFrozex, damil, dejan_str и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,970
  26,670
  4 Септември 2008
  Комплицирано, малце незгоден период е сега, телефонов беше многу добар у камера, ама го стигнаа полека полека, и сега потешко е да се препорача него порано кога правеше масакар......

  Маркет вредност - 35K
  Гик вредност - 32
   
  На dejan_str и Nikola G им се допаѓа ова.
 4. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  66
  72
  18 Септември 2017
  Машко
  Не сум во тек баш.
  Јас мислев дека има најдобра камера моментално. Ама се менуваат времињава изгледа.
   
 5. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  66
  72
  18 Септември 2017
  Машко
  Се согласувам.

  Инаку Да за брза продажба е. Ќе почекам да видам понуди од членови кои се заинтересирани.
  Понудата од 34.000 денари би ми била прифатлива и би го дал, ако некој понуди.
   
  На Speedster и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,147
  4,856
  8 Април 2011
  Машко
  Лош период е за п 30 про, шаоми ноте 10 згази све со камерата и дизајнот а кошта 28к. Така да п 30 про се надевам ке го продадеш над 30к , пред шаоми би рекол 33к но сега искрено и 30к дали вреди од гик аспект што каже @psyside .
   
  На cipiripi и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  66
  72
  18 Септември 2017
  Машко
  Незнам дали е овој hiaomi Note 10 баш подобар
  Гледам на рецензии некој си 730 процесор има( не е овој слаб или грешам)
  Потоа 6гб рам и немање простор за мемориска.

  Незнам како би бришел патос кога од старт гледам послаби перформанси.
  Не дека го имам јас Huawei туку реално како што гледам има послаби работи телефонов. А мислам дека и екранот е и тој послаб.
   
  На Boce! и Скоти им се допаѓа ова.
 8. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  710
  1,043
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Остај што зборат. Има врвен флегшип екран, флегшип процесор и камера. И ако еден ноут 10 мидрејнџер е 500 еу во ледиком, комотно можеш 550 евра да го дадеш. Истите зборови би им биле и со с10+, наместо со п30 про, споредбено со шаоми. Да има подобра камера во некои аспекти, но во се друго е крш. Моја проценка 520-550 еу.
   
  На Boce! и Goran. им се допаѓа ова.
 9. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  207
  317
  12 Декември 2015
  Машко
  На Boce! му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,970
  26,670
  4 Септември 2008
  Кинески амолед кој изгледа како буџет уред покрај s10 е далеку од флегшип дисплеј

  Исто така би сакал да ги наброиш работите во кои Mi Note 10 e крш.

  Mi Note 10 има подобар дисплеј и звучник од P30p, подобар софтвер и камера, и еднакво добра изработка. P30p има една предност, чипсет/брзина. За цената се слагам.
  Mi Note 10 е буквално идентичен со P30p во дизјан, така да тоа не е предност.
   
  Последна промена: 20 Јануари 2020
  Speedster, cipiripi и на MacRazor им се допаѓа ова.
 11. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  779
  846
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Некои гледаат послаб процесор 730, јас гледам причично по ефикасен = подобра батерија, поготово со батеријата што ја има телефонот. Незнам како се чудите во што згазил? Во најбитното. Батерија, камера и цена.
  Ама ај да не го споредуваме со други брендови. Зошто да плати некој толку пари за П30 кога во секој момент ќе излезе П40?
  30 000 според мене, секако овде на форум кај што знаеме што ќе излезе секој момент и дека има за помалце пари далеку подобар уред (според мене) Xiaomi Note 10. Пробај продај си го на страна, како што велиш, со " најдобра " камера на некој.
   
 12. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,036
  1,061
  2 Март 2011
  Машко
  Ич не се мешам во тоа колку може да се продаде и едниот и другиот.

  GSM P30Pro
  • Excellent AMOLED screen with a tiny notch
  • 100H battery life
  • Geekbench 9650
  GSM Note 10
  • Bright and large AMOLED screen, DCI-P3 accurate
  • 95H battery life
  • Geekbench 6700
   
  Boce!, Nikola G и на Скоти им се допаѓа ова.
 13. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  779
  846
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  @DelphiUser Од каде е овој извор на податоци? Кое мерило се Excelent amoled спрема Bright and large, DCI-P3 accurate, батеријава исто од кај тоа? 5200mah со поштедлив процесор спрема 4200 со powerhungry high end?
  Јас гледам жртвувам Geekbench бројки (а не real life performance) за батерија и камера.

  И П30про има 6ГБ рам. Има 8ГБ верзија, ама твојот таа е од телеком? (многу битно да се наведе во огласот)
  И мемориска микроСД нема, некоја хуавеи нано не фала, поскапа и само за хуваи зошто би купил некој.. тука подфрлија многу.

  И ова се нека се избрише кога ќе си оформи цена Никола. :)
   
  На Nikola G му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,036
  1,061
  2 Март 2011
  Машко
  GSMARENA, пишав GSM, претпоставував се подразбира GSMARENA. Очигледно не. Затоа сега пишувам 12 пати повеќе текст.

  Исто така во време на тестот Ми Ноте 10 има слаба нокна камера.
   
  На Boce! му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,970
  26,670
  4 Септември 2008
  Момци ок е, му ја расипавме темата на човекот....
   
 16. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  545
  512
  20 ноември 2013
  Машко
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,810
  3,973
  1 Септември 2011
  Машко
 18. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  66
  72
  18 Септември 2017
  Машко
  Ќе излезе во Март за 2 месеци по она што читав.
  Да во право си 6ГБ е исто. Не се разбирам во процесори ама би требало ова 730 да е слабо или грешка сум.
  Луѓе не се лутам, да не помисли некој нешто такво. Само дискутираме.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  66
  72
  18 Септември 2017
  Машко
  Таман работа уживај. Не се лутам
   
  На Tomislav96 и psyside им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,970
  26,670
  4 Септември 2008
  Јас би ти предложил да го чуваш, бидејќи доста ќе изгубиш на продажба. Ќе зимаш друг телефон?
   
  DaVoRkNe, Nikola G и на Tomislav96 им се допаѓа ова.
 21. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  66
  72
  18 Септември 2017
  Машко
  Да Samsung Note 10+ имам. Би сакал да променам нешто, ама имам податоци и програми во него и не ми се префрла. Па ќе останам на него веројатно наредниве 1,5-2 години. до Галакси 12.

  А Huawei дефинитивно ќе оди на продажба.
   
 22. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,970
  26,670
  4 Септември 2008
  Не не, немој ни да помислиш да смениш 10 плус за P30p.
   
  На DaVoRkNe и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 23. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  66
  72
  18 Септември 2017
  Машко
  Продаден 460 евра едвај.
  Јбг во загуба до гуша, али тоа е.
   
  На Tomislav96 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,970
  26,670
  4 Септември 2008
  Како бе едвај, не го ни огласи на форумов?
   
 25. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  260
  203
  15 ноември 2015
  Машко
  Тоа е. Телеком се дрпаџии. Демек бонус а тоа везе нема. Се им е поскапо за најмалку 15-20%.

  Сепак си можел мислам барем уште 20-30 евра да земеш мислам
   
Слични теми
 1. xenon
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,166
 2. gremlin

  Продадено Huawei P9 (EVA-L19)

  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,248
 3. hemicharot
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  631
 4. DrMTR
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,505
 5. l1d0v1c
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  254
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...