1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Huawei P20

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Enis-Phantom, 8 Септември 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  336
  412
  18 ноември 2013
  Машко
  Ќе ве замолам за проценка за следниот телефон HUAWEI P20 Midnight Blue Dual Sim. Телефонот е користен месец дена земен од Нептун со 2 години гаранција на 31.07.2018. Телефонот е како нов без грепка од прв ден со стаклена фолија и со силиконска футрола. Сакам да земам Самсунг С9 плус и тоа е единствената причини поради која би го продал, може и замена ако некој е заинтересиран.
   

  Прикачени датотеки:

 2. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  малце е неблагодарна оваа работа за проценка од неколку причини:
  -некој што сака да го земе беспари ќе пише ниска цена
  -што и да пише некој може да се сфати како навреда

  34-36k e нов.
  31к е нов без потекло.
  ти да сакаш да го продадеш нов неотпакуван, ќе му земеш максимум 28k
  скоро нов како што е сега 24k
  реално, никој не дава пари за телефон, сите сакаат за беспари да купат нешто на нечија мака, поверојатно е дека ќе му земеш ~20k
  Телефонот е одличен, ако не и најдобар за оваа година, ако нема маана не вреди да го шиткаш и да изгубиш пола пари.
   
  MacedonianBro, TylerMkD и на Jovan2389 им се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,871
  4,060
  1 Септември 2011
  Машко
  Со оглед на тоа што на пазар3,еден дечко ги продава нови 410 евра(Pazar3.mk - Оглас HUAWEI P20 NOVI VAKUM NEOTVORENI Се продава, Скопjе, Скопје, ЕЛЕКТРОНИКА, Мобилни телефони, Huawei, P20, HUAWEI P20 NOVI VAKUM NEOTVORENI, 2972335) еве линк да не рече некој лажам или слично,мада мислам дека дечково што ги продава се без гаранција,мада не е битно сеа тоа.Реалната цена на овој телефон,би била 20-21к ова е моја проценка и се надевам нема да замериш,сепак правиме муабет за најдобриот телефон во 2018 година.
   
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,598
  1,222
  2 Јануари 2012
  80-85% од цена на нов во мобилара.
   
 5. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  665
  22 Април 2013
  Машко
 6. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  962
  698
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 7. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  585
  547
  20 ноември 2013
  Машко
 8. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  336
  412
  18 ноември 2013
  Машко
  Мојата проценка за телефонот беше 24К. Но ми улета добра прилика и го заменив за П20 Про. Да не отварам нова тема може продажба за кеш 37000К верзијата е Twilight star 5 дена со 2 год гаранција од Нептун
   
 9. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  336
  412
  18 ноември 2013
  Машко
 10. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  350
  459
  20 Јуни 2012
  Машко
  Како бе најдобар мобилен за 2018??
   
  Tomislav96, Zeddomazed и на Jovan2389 им се допаѓа ова.
 11. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  336
  412
  18 ноември 2013
  Машко
  Да не отварам нова тема се продава П20 темно плав неодпакуван 2 год гаранција за 24К. Денес земен дуал сим
   
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,552
  27 Март 2014
  P20 Pro е прогласен за "најдобар" смартфон за 2018-та, не P20. Ги мешаш моделите. ;)
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  933
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Коментарите на другите им се за П20, најдобар, не Прото, затоа се зачудил и ги запрашал ;) , а кога е прогласен Про и од кого? :)
   
 14. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,552
  27 Март 2014
  Во оглас сме. Нема смисла да му го реметиме огласот. Прогуглај ке најдеш што и како е прогласен.
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  336
  412
  18 ноември 2013
  Машко
  Може клуч на темата телефонот е продаден
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. damil
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  762
 2. ristepan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  512
 3. Martinovski

  Проценка Huawei P8lite

  Одговори:
  7
  Прегледи:
  738
 4. gremlin

  Продадено Huawei P9 (EVA-L19)

  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,274
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...