1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Huawei Honor 8X 4/64gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од pavlestyle, 17 Јули 2019.

 1. pavlestyle

  pavlestyle
  Gaining Experience

  62
  63
  9 Април 2016
  Машко
  Procenka za Huawei Honor 8X kupen vo dekemvri od VIP so garancija od 2 godini.
   

  Прикачени датотеки:

 2. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,313
  25,709
  4 Септември 2008
  8
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,691
  3,071
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  8 000
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pavlestyle

  pavlestyle
  Gaining Experience

  62
  63
  9 Април 2016
  Машко
  Иде на продажба 10000
   
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,007
  716
  1 Јуни 2016
  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  630
  883
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  8000 макс. Како сакаш сфати си, телефонот е 8 месеци користен веќе, нов неотпакуван е 12000. За 2 месеци излегува и новиот модел кој ќе го замени за иста цена. Ама како сакаш. 12к Мејт 10 про. 10к Онор 8х
   
  На Скоти и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,551
  3,467
  11 Декември 2008
  Машко
  Каде е 12.000 нов неотпакуван?
  Не те сфатив ова 12к Мејт 10 Про??

  Моја проценка 9000.
   
 8. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  630
  883
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  На форумов продаваат половен м10п за 12к. Нов 8х во ледиком е 13к во мобеликс 12к.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,551
  3,467
  11 Декември 2008
  Машко
  Ирелевантно е колку се продавал друг телефон. Тоа е друга тема, може тој телефон бил поправан, несочуван, можеби тој што го продава не му значат многу парите па ќе го огласи и за 50 евра или џабе, неможе според тоа да проценуваме други телефони.

  Колку што видов, во ледиком нов е 13к, во мобеликс е 13.500
  Honor 8X | Ledikom
  Huawei Honor 8X | Mobelix Premium Mobilara

  И по некои ваши математики, да му одземеме 30% на 13к, излегува околу 9000.

  Само кога се работи за телефони од пониска класа, тогаш се користат тие математики и се проценуваат со 50% и повеќе од колку што е нов.
  Ако е така пример S9+ би требало да се продаваат половни за 300 евра, а се продаваат за 400, или S8 би требало да одат по 170-180 евра а реално одат по 230-250е.
  И уште нешто, јас попрво би купил телефон со гаранција од оператор, наместо некој од мобилара наменет за друг пазар со неоригинален полнач или послаб чип, камера или слично.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,313
  25,709
  4 Септември 2008
  1. Пазарот наводен е приказна за мали деца, телефоните се идентични, тоа што во пишуваат за овој или оној пазар е фора за да мислите дека плаќате за нешто подобро.

  2. Цената не се одредува само по споредба со тие од мобилара, него и vs конкурентите во дадениот момент на пазарот, што друго има како опција за иста или слична цена, итн.
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  255
  234
  17 ноември 2015
  Машко
  Во
  Во мобеликс е појаката верзија со 6гб рам
   
  На Скоти и olikomerc им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. SiPy`

  Проценка Huawei Honor 7

  SiPy`, 16 Април 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  294
 2. Musho

  Продадено Huawei Honor 8x

  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,120
 3. UnderMyRules

  Продадено Huawei Honor 7s

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  518
 4. DaVoRkNe

  Продадено Huawei Honor 8A

  DaVoRkNe, 27 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  294
Вчитување...

Сподели

Вчитување...