1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HTTPS na php

Дискусија во форумот 'PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)' започната од kimi makedonski, 20 Декември 2009.

 1. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Значи прашањето ми е како иде HTTPS кај php. Може ли да се направи?
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,277
  554
  3 Април 2008
  За HTTP(S) протоколот се грижи web серверот. PHP е само јазик кој ги обработува request-ите кој му ги дава web server-от.
   
 3. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  И како може на https сервер да му пратам од php команда кај мене од локалхост?
   
 4. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,277
  554
  3 Април 2008
  хм, чек чек.. изгледа не се разбираме нешто

  ај пиши поопширно што точно сакаш да направиш?
   
 5. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Ма јас појма немам во PHP па затоа и барам помош. Пример сакам преку локалхост во пхп да пратам нешто на гмаил. Значи кај останатите страни стои http: али јас сакам кај некоја кај која има https:. Gmail ми е земен како пример пошто има https.
   
 6. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,277
  554
  3 Април 2008
Слични теми
 1. CyberSpic
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,181
 2. kamikaza333
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,849
 3. Zimrie
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,791
 4. Commie
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,346
Вчитување...

Сподели

Вчитување...