• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

http://www.laptopi.netfirms.com

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Налетав на странава, па дали некој имал искуство со порачка од тука или слично? Од некој член беше спомнато дека има ваква фирма во Битола што правела нарачки на лаптоп од УСА, можеби станува збор за истата? Може битолчани поактивно да се вклучат во дискусијата бидејќи е од нивниот град, па да кажат ако имаат некое искуство.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,547
2,895
Не е фирма. Дечкото работи на да речеме диво и само кеш. Да ги носи лаптопите од УСА, и да нови се. Е сега гаранција и то нема ... Еднаш разговарав со него и уствари ти ја имаш гаранцијата од производителот, што и не ти вреди многу кај нас овде пошто не ги сервисираат лаптопите од УСА. Најблизок сервис Солун (за недај боже).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Аха... а дали некој купил од него? Кога разговараше ти понуди за колку пари би ти донел лаптоп? Мислам на цената (што ќе ја видиш на нет) на лаптопот што ќе го нарачаш, колку од прилика зима "провизија" да ја наречеме?
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,547
2,895
Појма немам дали купил некој. Јас разговарав за оние сто му се понудени на страната со цени. Тие цени му се крајни овде у македонија со се платено.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,697
Мислења
855,835
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно