1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HTPC: Tsunami MJR2, Gigabyte J1900N-D2H, Celeron J1900, 4GB DDR3, 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 11 Јануари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам HTPC со следнава конфигурација:
  Case: Tsunami MJR2
  MB: Gigabyte J1900N-D2H
  CPU: Celeron J1900 quadcore
  RAM: 4GB(2x2GB) SO-DIMM DDR3-1333
  HDD: HGST 500GB 7200RPM
  ODD: DVD-RW x24 Slim

  20191229_195600.jpg 20191229_195555.jpg

  Цена, фиксно: 4500 денари
  075 437-061, Кирил
   
  GGTT1, it_boy и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  732
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Најубаво куќиште икад направено за HTPC.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Слични теми
 1. zorandesign
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  3,806
 2. xenon
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  4,522
 3. Pane24
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  502
 4. Mario.Bog
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  865
 5. gOJDO
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,012
Вчитување...

Сподели

Вчитување...