1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено HTPC A320/Athlon 200GE/2X4GB/120GB SSD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 10 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  770
  378
  15 Декември 2013
  Машко
  Се продава конфигурација погодна за користење како HTPC или како light 720P gaming, некои игри како Dota 2, Fortnite на 1080P може да ги тера.

  Доаѓа со следните спецификации:

  Процесор: AMD Athlon 200GE (еквивалентен на i3 6100) 2 core/4 threads со vega 3 интегрирана графичка
  - нов со 3 години гаранција од нескио
  Плоча: Asus prime A320M-K со 2 ипол години гаранција од сет
  Рам: 2X4gb kingston ddr4 2400mhz со 4 години гаранција
  ССД: Adata SP580 120gb многу малку користено, без гаранција
  Куќиштето е непознат бренд и напојувањето е 400W real power со 6 пинско за графичка.

  Цена 11К

  Може замена за делови или конфигурација со ваша доплата

  20190607_235050.jpg 20190607_235007.jpg 20190607_235113.jpg 20190607_235058.jpg
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,982
  8,099
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И јас го имам истото кучевиште, лајк.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  770
  378
  15 Декември 2013
  Машко
  Хаха, да не знаеш што бренд е, чисто за да пишам во спец. :D
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,982
  8,099
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Се потрудив да се сетам, ама не се сеќавам дека некогаш сум забележал кој бренд е. Како и да е, не е битно кој бренд е, куќиштето делува многу солидно, јас го имам веќе десетина години и го користам активно. Има отвори со одлична распределеност и овозможува многу добар проток на воздух, на пример 2 х 90мм вентилатори најдоле и 2 х 90мм вентолатори најгоре, ја лади и плочата и графичката (low profile), процесорот и disc bay-овите. Јас сум презадоволен од истото.
   
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  770
  378
  15 Декември 2013
  Машко
  Супер е за airflow да, се на се интересно куќиште :)
   
 6. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  770
  378
  15 Декември 2013
  Машко
 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  770
  378
  15 Декември 2013
  Машко
 8. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  770
  378
  15 Декември 2013
  Машко
 9. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  770
  378
  15 Декември 2013
  Машко
  Клуч, продаден
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...