• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HTML

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dr.XaYC

Intern
11 февруари 2008
65
0
Дај ве молам пишете како се прави хтмл:). Многу ми треба:D
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Дај ве молам пишете како се прави хтмл:). Многу ми треба:D
Ако имаш поконкретно прашање во врска со хтмл, прашај. Ова е како да прашаш како се програмира во C :)

Ако сакаш да научиш хтмл има доволно доста туториали на интернет :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,969
Членови
29,039
Најнов член
dimitry9090
На врв Дно